Laste päikeseprillid – kohustuslikud igal ajal!

Laste päikeseprillid – kohustuslikud igal ajal!

25. Jun 2019, 10:16 Liina Tarum, Kätlin Võhmar Liina Tarum, Kätlin Võhmar

Enamasti veedavad lapsed õues oluliselt rohkem aega kui täiskasvanud. Seetõttu on oluline kaitsta lapsi liigse UV kiirguse eest.

Päikesekaitsekreemide ja liigse päikese eest kaitsvate peakatete kasutamine on lastevanemate seas laialt levinud. Sama oluline on UV kiirguse eest kaitsta laste silmi laste päikeseprillidega.

Lapsel laseb silma sees olev lääts päikesekiirgust rohkem läbi kui täiskasvanu oma. Seetõttu jõuab lapse silma võrkkestale rohkem UV kiirgust. Liigne UV kiirgus kahjustab silmaläätse, võrkkesta ja maakuli piirkonda.

Päikeseprillide kasutamine juba lapseeas aitab ära hoida hilisemaid silmaprobleeme nagu hallkae ehk katarakt ja AMD ehk maakuli degeneratsioon.

Laste päikeseprillid aitavad kaitsta laste silmi UV-kiirguse ja liigse sinise valguse eest, olenemata sellest, kas on päikesepaisteline, pilvine või lumine päev.

Millal kaitsta lapse silmi UV kiirguse eest?

  • Lapsed peaksid päikeseprille kandma igal ajal kui nad on väljas – eriti kui nad on otsese päikesevalguse käes;
  • Päikeseprille on soovitatav kasutada ka varjus olles. Varjus väheneb mingil määral UV- kiirguse tase aga silmad puutuvad endiselt kokku UV- kiirgusega, mis peegeldub hoonetelt, teedelt ja muudelt pindadelt;
  • Päikeseprillide kasutamine on väga oluline ka talvel kuna lumi peegeldab tagasi 80% UV- kiirgusest;
  • Vesi peegeldab tagasi umbes 20% UV- kiirgusest, seetõttu on veekogude ääres olles väga oluline kaitsta silmi kvaliteetsete päikeseprillidega.

Kvaliteetsed laste päikeseprillid leiate optika kauplustest. Optika kauplused tagavad, et päikeseprillidel on 100% UV kaitse, prillid on vastupidavad ja mõeldud spetsiaalselt lastele. Lisaks oskab professionaalne personal soovitada ja anda nõu, millised päikeseprillid sobivad lapsele kõige paremini.

Loe, kuidas valida lapsele õiged päikeseprillid.