Lapsed aitavad dementsuse vastu

Lapsed aitavad dementsuse vastu

31. Jul 2017, 12:47 Emmede Klubi Emmede Klubi

Inglismaa ja Walesi kohalikud omavalitsused kaaluvad lasteaedade ning vanadekodude ühendamise võimalusi. Tõuke selleks andis dementsuse kohta tehtud uuring, mille tulemustest selgusid kasutegurid mõlemale vanusegrupile. Koos tegutsedes on nad õnnelikumad ja tervemad.

Lastega igapäevaselt koos aega veetes vähenesid eakate inimeste dementsuse sümptomid ning nad ei tundnud ennast enam nii üksikuna. Samal ajal muutusid lapsed enesekindlamaks ning õppisid arvestama teistsuguste inimeste vajadustega. Kasu lõikasid eriti poisid, kes on lasteaedades harjunud pigem naisõpetajatega - nüüd said nad veeta kvaliteetaega koos meestega. Eksperimenti korrati neli korda ning filmiti BBC dokumentaalseriaali jaoks. Lindistatud materjalist on selgelt näha, kui hästi laste seltskond eakatele mõjub.

Kõnedefektiga Glyn (84) ei suutnud pärast insulti enam täislauseid moodustada, kuid pärast paari päeva laste seltskonnas sai ta sellega jälle hakkama. Dementne Betty Williams, 82-aastane nelja lapse ema, suutis pärast koos 3-aastasega Idrisega koos laulmist taas selgelt rääkida.

YouTube videot saab vaadata siit.

Allikas: The Australian