Kumu kunstimuuseum kutsub väikelapsi

Kumu kunstimuuseum kutsub väikelapsi

31. May 2016, 13:11 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tavaliselt arvatakse, et muuseum ei ole väikestele lastele sobiv paik. Kumu lükkab selle arvamuse ümber! Iga laps on piisavalt vana, et koos oma vanematega kultuurielust osa saada. Nimelt tutvustatakse Kumu kunstimuuseumis kolmapäeval, 1. juunil ehk lastekaitsepäeval uusi tegevuskaarte, mis õpetavad koos väikelapsega kunstimuuseumis aega veetma.

Tegemist on vahvate ja harivate tegevuskaartidega, mis annavad lapsevanemale juhised, kuidas koos 1-2-aastase lapsega muuseumis erinevaid teoseid vaadata ja mänguliselt aega veeta.

Väikelapsed on väga liikuvad ning seega tuleb pakkuda piisavalt vaheldust tegevustes, suunata osavalt tema liikumist ning teoste vaatamisega mitte üle pingutada. Näitusesaalides kehtivad küll teatud reeglid, aga ei tasu unustada, et lisaks näitustele on Kumus avar aatrium, palju treppe ja kaldteid ning suur õueala!

Lapsevanemale on Kumu külastamine hea võimalus saada igapäevasest rutiinist välja, veeta kvaliteetaega lapsega kahekesi või kogu perega.

Tegevuskaardid on koostanud Kumu hariduskeskus ja need on kujundanud pärjatud lasteraamatute illustraator Ulla Saar.

Kolmapäevane kaarte tutvustav üritus Kumu aatriumis on tausta! Kaardid ise saab aga soetada Kumu muuseumipoest. Üritus algab kell 11.

 

Kas võtaksid lapsed muuseumisse kaasa?