Kuidas õhutada tube, kui laps on kodus?

Kuidas õhutada tube, kui laps on kodus?

26. Mar 2013, 12:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Viiruste ajal soovitavad eksperdid tube regulaarselt õhutada, aga kuidas seda teha, kui Sul on väike laps kodus? Sellele küsimusele aitab vastuseid anda Emmede Klubi lastearst Jolanta Adītāja.
 

Kuidas seda teha?
 

Tubade tuulutamise mehhanism töötab järgnevalt - beebi tuleks sellest toast, kus tuulutatakse, ära viia ja uks vahelt kinni panna.

Ruumi tuleks tuulutada 10-15 minutit. Peale seda tuleks aken sulgeda ja veidi oodata, enne kui beebi jälle tuppa tuua - kuni tuba on saavutanud tagasi normaalse temperatuuri.

Kui last ei saa aga enam kauem toast eemal hoida, tuleks ta panna soojemalt riidesse.
 

Kui tihti tuleks tube õhutada?
 

Arst väidab, et kui kõik on terved ja tuba ei ole liiga palav, piisab tubade ühest korrast päevas ventileerimisest.

Seevastu, kui kodus on keegi haige, peaks tuba õhutama tihedamalt - kaks või kolm korda päevas - eriti, kui laps viibib haigega samas ruumis.

Lisaks saate  jalutamise alternatiivina kasutada seda, kui avate akna või olete rõdul!

Vanematel, kes elavad kõrghoones, on võib-olla lapsega iga päev jalutada keeruline ja rõdul käimine on sellele suurempärane alternatiiv, ütleb arst.

Avatud aknaga toas tuleks laps soojalr riidesse panna ( kuid mitte päris nii soojalt, kui õue minemisel) ja kui ta magab voodis või rõdul, võiks akna või rõduukse avada. See on väga hea võimalus asendada õues käimist, kui see ei peaks võimalik olema.

Antud juhul tuleb meeles pidada, et beebile ei piisa vaid tavalisest tekist voodis - selga tuleks panna ka soojemad riided.

Ajal, millal välisõhu temperatuur on umbes viis miinuskraadi ja õues ei ole tugevat tuult ega vihma, võib laps avatud akna all magada poolteist tundi.

 

Emmede Klubi

 

Kuidas Sa praegu tube õhutad ja kui tihti Sa seda teed?