Kas Sinu lapsel on turvatool Concord Ultimax i-Size? Loe kindlasti!

Kas Sinu lapsel on turvatool Concord Ultimax i-Size? Loe kindlasti!

28. May 2018, 10:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Concord Ultimax i-Size. Foto: Concord


Möödunud nädalal jagasime üllatavat uudist: tuntud ja tunnustatud turvavarustuse tootja Concordi turvatool Ultimax i-Size ei läbinud autoliitude turvateste.

Concord Ultimax i-Size ei pidanud laupkokkupõrkes tekkivale jõule vastu. Paigutatuna autosse näoga sõidusuunas tuli tool kokkupõrkel oma raami küljest lahti (vaata videot). Seljaga sõidusuunas asetusega tuli tool aluse küljest lahti ja tooli kest purunes (vaata videot). Mõlemas olukorras esineb tõsine vigastuste oht.

Concord on avalikkusele teavitanud, et tool vastab kõigile Euroopa Liidu kehtivatele nõuetele. Tool põrus testides, mida viivad läbi tarbijad, mitte tootjad või võimud - autoklubid ADAC, ÖAMTC ja Autoliitto. Autoklubide eesmärk on survestada tootjaid muutma turvavarustust praegusest veelgi paremaks - turvalisemaks, kui praegused seadused nõuavad. Seega toimuvad need testid raskemates tingimustes ja läbi võivadki kukkuda ka need toolid, mis on vastavad Euroopa standardile.

Sellegipoolest palub Concord hiljutiste testitulemuste valguses kõigil Ultimax i-Size kasutajail anda teada enda turvatooli tootekoodist, mis on leitav isofix aluse põhjalt. Turvatooli tootekood tuleks saata e-posti aadressile ultimaxisize@groupjane.com, misjärel võtab Concord Sinuga ise ühendust ja annab teada, kas ja milliseid edasisi samme on tarvis ette võtta.

 

Kas Sinul on Concord Ultimax i-Size?


20171105111638-75709.jpg