Kas see on normaalne, et mu väikelapsel on kujutletav sõber?

Kas see on normaalne, et mu väikelapsel on kujutletav sõber?

04. Jul 2015, 02:40 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ära muretse – su väikelaps ei ole mitte ainult normaalne, vaid ka väga loominguline. Tema kasvav kujutlusvõime loob ettekujutluse kellegist, kes saadab teda maailma uurimisel, kirjutab Babycenter.

Pere esiklastel esineb tihti välljamõeldud sõpru. Samuti esineb neid ka väga helgete peadega lastel. See on üks viis, kuidas lapsed õpivad vahet tegema heal ja halval. Näiteks võib su laps süüdistada oma väljamõeldud sõpra kõigis pahategudes, öeldes, et “Jane” ajas piima umber või tõmbas raamatud riiulist maha.

Kui ta nii ütleb, võta tema selgitust puhta kullana ja aita tal koristada, aga tuleta leebelt kodus kehtivaid reegleid meelde.

Ürita sellest mitte probleemi tekitada, kui laps oma sõpra mainib. See tähendab, et sa ei räägi talle vastu (“ Ah, lõpeta see teesklemine!”), pinnid teda sel teemal või mängid temaga koos kaasa, teeseldes tema sõbraga rääkimist.

Ei ole mingit põhjust panna teda ennast naljakalt tundma, et ta räägib kellegagi, keda ei eksisteeri, aga kui sa selle sõbraga ka ise suhtlema hakkad, on üsna tõenäoline, et tema semu veedab teie juures pikemalt aega.
Lase lihtsalt lapsel oma sõbra seltsi nautida ja ta kasvab sellest tavapärasest lapsepõlve faasist välja.

 

Emmede Klubi