Kangelastest kaksikud päästsid tüdruku uppumast

Kangelastest kaksikud päästsid tüdruku uppumast

19. Jul 2018, 07:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Peyton ja Bryant Switzer (Allikas: CBS News, Amy Spitzer)

Igal suvel upub sadu väikelapsi ning vanematele tuletatakse meelde, kuidas oma lastel silma peal hoida ning kuidas uppujat ära tunda. Tarkus jääb külge ka lastele: paar nädalat tagasi tõestasid kuueaastased kaksikud poisid Peyton ja Bryant Switzer, et juba oskavad uppujat märgata ja aidata, kirjutab CBS.

Kaksikud elavad koos oma perega Ohios, kuid olid parasjagu Floridas puhkuse- ja tööreisil. "Tahtsime, et poisid saaks basseinis ujuda enne, kui end konverentsile registreerima läheme. Nad tunnevad end vees nagu kalad ja ilmselt jääkski sinna, kui me vaid lubaks,” ütles nende ema Amy Walters CBS uudistele.

Seega lõbutsesid Peyton ja Bryant, kes on kaksikutena lahutamatud, terve päeva basseinis, samal ajal kui nende vanemad lõõgastusid mullivannis ning läheduses mängis ka kolmeaastane Charlie oma emaga. Õhtu saabudes poisid veel väsimuse märke ei näidanud.

"Otse loomulikult tahtsid nad kauemaks vette jääda," sõnas Walters CBS uudistele. "Seega ütles nende isa, et jääb lastega basseini äärde, et mina saaks minna asju pakkima."

Just siis hakkas asju pakkima ka Charlie ema ning pööras korraks oma lapsele selja. Ta ei märganud, kui Charlie jooksis basseini sügava osa poole ja hüppas sisse. Kuna laps ei osanud ujuda, tekkisid tal koheselt raskused pea veel peal hoidmisega ning kaksikud sööstsid appi.

"Peyton hüppas basseini ja ujus tüdrukuni ilma hetkegi kõhklemata," rääkis Walters. "Ta pani oma käe Charliele ümber ja ujus redelini, kus Bryant juba ootas et tüdruk üles aidata.” Basseini serval võtsid tüdruku ema ja kaksikute isa lapse vastu.

Kaksikute kiire mõtlemine ja tegutsemine päästsid lapse uppumissurmast, mis on kuumal ajal kahjuks liigagi tavaline. USAs on uppumine alla 15-aastaste laste surmapõhjuste seas teisel kohal. Tuletame siinkohal veelkord meelde laste veeohutuse alased nõuanded ja kiidame kiire reaktsiooniga kaksikuid poisse, kellest on saanud oma kodukoha kangelased.