Ka Saksamaal muutub leetrite vastu vaktsineerimine kohustuslikuks

Ka Saksamaal muutub leetrite vastu vaktsineerimine kohustuslikuks

23. Jul 2019, 21:29 Emmede Klubi Emmede Klubi

Saksamaa võttis vastu uue seaduse, mis muudab laste vaktsineerimise leetrite vastu kohustuslikuks, teatas Saksamaa terviseministeerium.

Leetrite vastase kaitse määrus võeti vastu 17. juulil 2019 ja see hakkab kehtima 1. märtsil 2020. Vanemad peavad tõestama, et laps on vaktsineeritud, enne kui saavad ta lasteaeda või kooli panna. Kui laps on vaktsineerimata, ootab vanemaid ees kuni 2500-eurone trahv haldusõiguse rikkumise eest ja last ei pruugita lasteaeda või kooli vastu võtta.

Sama seadus kehtib ka täiskasvanutele, kes on haridus- või meditsiinitöötajad. Samuti peavad põgenikud ja asüülitaotlejad kogukondlikesse majutusasutustesse kolides nelja nädala jooksul tõestama, et on vaktsineeritud. 

Karmi seaduse aluseks on asjaolu, et Euroopas on vaktsineerimisest hoidujate tõttu taas levimas leetrid - 2018. aastal 82 596 uut juhtumit. Surmajuhtumid on teada 2017. aasta kohta, mil leetritesse suri maailmas umbes 110 000 inimest. 

Uue seadusega loodavad võimud jõuda üle 95-protsendise vaktsineerimisega hõlmatuseni, mis on Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt soovitatav minimaalne tase leetrite vastase karjaimmuunsuse tagamiseks. 

Viimastel aastatel on vaktsineerimise seadusega kohustuslikuks muutnud ka Prantsusmaa, Itaalia ja Austraalia. Eestis on vaktsineerimine vabatahtlik. 

Leetrite vastu vaktsineeritakse Eestis koos punetiste ja mumpsi vastu vaktsineerimisega (MMR-vaktsiin) ühe doosiga üheaastasena ja teise doosiga 13-aastasena. Saksamaa immuniseerimiskavas tehakse mõlemad MMR-doosid ära väikelapseeas. 

 

Kas Sina pooldad leetrite vastase vaktsiini kohustuslikuks muutmist?