Ka kolmas Kakumäel gaasiõnnetusse sattunud laps suri

Ka kolmas Kakumäel gaasiõnnetusse sattunud laps suri

17. Oct 2018, 18:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tallinna Lastehaigla teatas kurbusega, et kolmas Kakumäe gaasiõnnetuses osalenud laps suri haiglas täna kell 11.00.

"Samuti edastame vanemate palve võimaldada neile leinamiseks privaatsust ja rahu sellel raskel ajal," seisab lastehaigla teates. 

Laupäeva õhtul leidsid päästjad Tallinnas Kakumäel oma kodust seitsme- ja neljaaastase tüdruku gaasimürgistuse tunnustega surnukehad. Kiirabi toimetas sündmuskohalt haiglasse kaheaastase poisslapse, kelle seisund oli raske, ja laste vanemad, kes on praeguseks haiglast koju pääsenud.

Ilmselt põhjustas laste surma gaasikütteseadmes põlemise tõttu tekkinud vingugaas. Kakumäe juhtum on erakordne. Tavapäraselt toimuvad säärased õnnetused vanemates kodudes, kus inimesed on teostanud omavoliliselt gaasiseadmetega seotud remonditöid. Kakumäe pere kodu oli aga suhteliselt uus, gaasiseade asus eraldi ruumis ja mitte midagi nõuetele mittevastavat pole senini tuvastatud.

Pere elas ridaelamuboksis ja oli erinevate allikate sõnutsi vaid paar päeva tagasi üle pikema aja koju naasnud. Kiirabi kutsusid vanemad ise.

Juhtumi uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur, uurimist viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo lastekaitse grupp.