Lastega poeskäik võib mööduda rahulikult ja meeldivalt kõigile osapooltele, aga kui ei järgita teatud reegleid ja soovitusi, võib sellest kägust saada õudusunenägu nii lastele, lapsevanematele kui ka teistele poekülastajatele.
Viiruste perioodil on väikelastega mõistlikum poode vältida, kuid alati ei ole võimalik ilma põnnideta sisseoste teha, siinkohal tulevadki appi meie pakutud võimalused. Suuremate lastega on mõistlik koostada koos nimekiri ja arutada, mida võiks järgnevatel päevadel söögiks valmistada.
- Ära mine poodi lapsega, kes on väsinud. Me oleme kõik näinud, mis juhtub üleväsinud lastega ja olgem ausad, see ei ole just meeldiv vaatepilt. Üleväsinud laps ei suuda oma emotsioone kontrollida, ta nutab ahastavalt ja jonnib nagu väike hüsteerik.
- Väldi poeskäike näljase lapsega. Ka täiskasvanud muutuvad näljasena kergesti ärrituvateks. Kui täiskasvanud suudavad oma emotsioone kontrollida ka tühja kõhuga, siis lapsed seda teha ei oska. Sööge enne kodus kõhud täis ja pistke mõni vahepala kotti.
- Leppige kokku, mida ostetakse. Kui teete kodus põhjaliku eeltöö, räägite lapsele, mida te poest ostma lähete ja lepite kokku, et laps saab endale valida ühe väikese asja, ei teki poes olukorda, mil laps tahaks kõike. Kui laps on juba veidi vanem, võib paika panna ka selle ühe asja maksumuse - näiteks 1€. Selle ühe euro eest saab ta siis ise valida, mida ta soovib.
- Kirjutage kodus valmis nimekiri, et ostlemine läheks kiiremini. Asjatu riiulite vahel jooksmine kulutab mõtetult aega ja energiat.
- Laske lapsel tunda end vajalikuna. Kui laps on juba veidi vanem, tehke temale eraldi nimekiri, lisage sinna näiteks mõned puuviljad, piimatooted, kuivained vms, mida laps oskab ise kokku lugeda.
Emmede Klubi