Järvamaal teipis õpetaja autistlikul lapsel suu kinni

Järvamaal teipis õpetaja autistlikul lapsel suu kinni

21. Sep 2016, 14:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Möödunud nädalal teipis Paide valla lasteaia õpetaja autistlikul lapsel suu kinni, sest laps ei jäänud lõunaune ajal magama, mis väidetavalt segas teisi lapsi, kirjutab DelfiLasteaiaga seotud lapsevanem ütles Delfile, et direktor õpetaja käitumisele ei reageerinud ja õpetaja jäi karistuseta. 

Paide valla lasteaed-kooli direktor Margit Silluta soovis Delfi arupärimisele vastata kirjalikult ja tema vastus oli selline: "Õpetaja iseseisvalt otsustas kasutada erimeedet, millel oli olukorrast lähtudes positiivne tulemus. Kahjuks polnud õpetajal eelnevat kokkulepet lapsevanemaga meetme kasutamiseks. Olukorda uuritakse ja teemaga tegeletakse." Direktori vastusest ei tule seega välja, et ta õpetaja tegevust laidaks, pigem selgub, et õpetaja võib lapse suu kinni teipida küll, aga selle peaks enne lapsevanemaga kooskõlastama.

Paide vallavanem Veljo Tammik ütles Delfile juhtumit kommenteerides, et kasvataja käitumine oli täiesti lubamatu ja ebaprofessionaalne ning vallavanema esialgsel hinnangul ei sobi see kasvataja lasteasutuses töötama. Kokku on kutsutud hoolekogu. 

Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu kinnitas, et eile pöördus Paide politseijaoskonda naine, kes teatas, et 12. septembril oli ühes Järvamaa lasteaias lõunauinaku ajal lasteaia kasvataja maalriteibiga kinni pannud tema 4-aastase poja suu. Politsei on sellega seoses algatanud kriminaalmenetluse kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel.

Eesti Autismiühingu juhatuse esimees Marianne Kuzemtšenko rõhutas, et lapse suu kinniteipimine on ebainimlik igast aspektist vaadatuna ja alandav igale inimesele, kuid autistlikule lapsele võib see eriti rängalt mõjuda. "Ma loodan, et see laps ei saanud jäädavat traumat ja selle õpetajaga võetakse midagi ette," lausus Kuzemtšenko, kes on nõus vallavanemaga, et lapse suu kinni teipinud õpetaja ei peaks ses ametis jätkama.