Jahedamad ilmad põhjustavad atoopilise dermatiidi ägenemise

Jahedamad ilmad põhjustavad atoopilise dermatiidi ägenemise

22. Dec 2014, 00:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sügise ja külmaga tekib erinevaid terviseprobleeme. Selliste ilmadega tuleb lapse nahale eriti tähelepanu pöörata, et ennetada atoopilise dermatiidi väljalöömist. 

Misasi on atoopiline dermatiit?

Atoopiline dermatiit on kõige enimlevinud allergiline nahahaigus, enamasti krooniline. Atoopilise dermatiidi puhul on nahk pidevalt kuiv ja lõhenenud ja reageerib kergelt välistele ärritajatele. Esimene sümptom on naha peaaegu verele kratsimine. 

Atoopiline dermatiit võib esineda varajases nooruses, isegi 3-6 kuuselt. 

Mis võib atoopilist dermatiiti süvendada?

On väga levinud, et atoopiline dermatiit ägeneb sügisel ja talvel. 

Niiske ja külm ilm, ning tuul on ühed peamised tegurid, mis probleemi hullemaks muudavad.  Lisaks algab külmemal aastaajal ka kütmine, mis muudab õhu ja ka naha veelgi kuivemaks ja ärritab nahka.

Atoopilise dermatiidi ennetamine ja ravi

Oluline on ennetamisesse panna nii palju jõudu ja energiat, kui võimalik, et see üldse välja ei lööks. Siin on selleks puhuks Emmede Klubi spetsialistide poolt mõned nõuanded kirja pandud:

  • Niisuta lapse nahka regulaarselt, et see liiga kuivaks ei muutuks.
  • Jälgi lapse menüüd. Suvel saab laps toidust ja värsketest köögi- ja puuviljadest palju vitamiine. Talvel poest ostes sisaldavad needsamad puu - ja köögiviljad aga vähemal või suuremal määral kemikaale, mis võivad atoopilise dermatiidi puhangut tekitada. 
  • Kui on võimalik, oleks hea talvisel ajal soojemale ja päikeselisemale maale puhkusele sõitma - see parandab naha seisundit. 
  • Kui elamises on kuiv õhk, tuleks kasuks kui seal niisutajat kasutada. Teine võimalus on radiaatorite lähedale veega täidetud anumad asetada. 

Tuleb meeles pidada, et atoopilise dermatiidi ravile tuleb läheneda kompleksselt ja see peaks sisaldama erinevaid tehnikaid. 

Tihti kirjutavad arstid välja kortikosteroide, kuid nendega tasub ettevaatlik olla, sest need võivad viia sõltuvusse ja muuta naha kokkuvõttes veelgi kuivemaks.  Pigem võiks kasutada käsimüügis müüdavaid niisutavaid ja rasvaseid kreeme.

Emmede Klubi

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 01. Nov 2013, 18:44

Jah, meie kasutame ka seda Aqualani. Siiani tundub kõige parem.

01. Nov 2013, 16:03

Mina olen kasutanud Aqualan L kreemi. Otseselt AD diagnoosi ei ole, kuid beebil on jalgadel veidi karedamad kohad.
Kreemi saab apteegist:-)

01. Nov 2013, 11:22

Mis kreem oleks kõige parem külma kaitseks ja niisutajaks ?