Inimeste suurim rikkus on lapsed

Inimeste suurim rikkus on lapsed

17. Jul 2019, 21:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rahvastikuminister Riina Solman kohtus Viljandis Eesti Lasterikaste Perede Liidu (ELPL) esindajatega. Minister tunnustas suuri peresid ja rõhutas, et Eesti rahva püsimiseks peaks peredesse sündima rohkem lapsi ning seda peab toetama ka perepoliitika.

„Peame ühiskonnana tegema pingutusi, et meie peredes oleks rohkem lapsi,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman. „Riigi ja valitsuse asi pole õpetada peresid elama, aga on selge, et kui meil on peredes keskmiselt vähem kui kaks last, siis sureme me pikas perspektiivis rahvana välja.“

Minister lisas, et Eesti vanemahüvitise ja lastetoetuste süsteem on loodud sellisena, et see toetaks rohkem suuri peresid ning riik kavatseb ka tulevikus keskenduda sellele, et meie peredes oleks rohkem lapsi.

Eesti lasterikaste perede liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on lasterikkus armastuse, õnne, töökuse, pühendumuse ning tugevate ja ühtehoidvate vanemate tunnus. „Eesti rahvuse püsimajäämiseks peab ühiskond ja selles valitsevad hoiakud olema last ning perekonda toetavad,“ lisas ta.

Õunap rõhutas, et kolme ja enama lapsega vanemad peaksid olema uus normaalsus nii tööandjate, perepiletit müüvate kultuuriasutuste kui ka pankade silmis. „Lapsed ei ole vanemate kaasas käiv risk, vaid edasipüüdluste ja paremaks inimeseks olemise väljund,“ täpsustas lasterikaste perede liidu president.

Mida arvad Sina: kas kolme ja enama lapsega vanemad on uus normaalsus, sh ka tööandjate, perepiletit müüvate kultuuriasutuste, pankade silmis? Mida saaks Eesti riik veel ära teha, et lapsi sünniks enam? Kas Eesti iibe tõus on Sinu arvates vajalik?