Hoiatav video: ära iialgi jäta last üksi autosse!

Hoiatav video: ära iialgi jäta last üksi autosse!

30. May 2014, 16:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Internetis on juba ligi aasta aega ringlenud õpetlik video sellest, miks last ei tohi kunagi üksi autosse jätta: laps võib vaid veerand tunniga üle kuumeneda ja südamerabanduse saada.

Video peategelaseks olev ema ei raatsi autos turvatoolis magavat umbes aastast last äratada ja jätab ta supermarketi parklasse lukustatud autosse, kuniks ise poodi sisseoste tegema lippab.

Päikselisel päeval on aga mõniteist minutit päikse käes kuumenevas kinniste akendega autos piisav aeg, et väikelaps kaotaks teadvuse, kannataks tõsiste tervisekahjustuste all või sureks. Videos viiakse laps kiirabiga ära, murest murtud ema aga politseiautoga.

USA-s sureb iga kümne päeva tagant üks laps sõiduki ülekuumenemise tõttu tekkinud südamerabandusse.

Veerand tundi ehk pelgalt 15 minutit ülekuumenenud autos on piisav aeg, et laps kannataks eluohtlike aju- või neerude vigastuste all.

Kui väikelaste kehatemperatuur tõuseb 40 kraadini, võivad siseorganid lõpetada töö, seisab video lõpus väljatoodud faktides. Kui kehatemperatuur tõuseb üle 41,6 kraadi, siis lapsed surevad.

Video on küll äärmiselt otsekohene ja hirmutav, kuid samal ajal on ka lapse ülekuumenemise oht tõsine ja hirmutav asi, mille eest vanemaid ikka ja jälle hoiatada:

eveliiy eveliiy 03. Jun 2014, 08:40

kurb, aga ma ei saa aru kuidas see üldse võimalik on, et sa jätad lapse autosse. Ma isegi ei oskaks mitte selle mõtte peale tulla.

31. May 2014, 08:02

Ma ei suutnudki kogu videot vaadata, see oli lihtsalt nii südantlõhestav. Kahjuks on endal kauge kokkupuude selle asjaga olemas. Tuttavate laps suri täpselt selpõhjusel. Laps oli paksult riides, jäeti autosse, aknad polnud avatud ☹ Kurb, aga õpetus kõigile. Tihti peale saavadki inimesed alles siis aru, kui midagi hullu juba juhtunud on. Kurb, aga tõsi ! Aga õppigem meie sellest videost midagi. Mitte kunagi ärme jäta oma last üksinda autosse .

30. May 2014, 19:36

Alles möödunud nädala laupäeval, kui väljas olid need ülikuumad ilmad, meil näitas termomeeter päikese käes 46.8 C sooja. Ja kui olin ise koos oma noorema õega Sepa turul kingi lõpetamiseks vaatamas siis ühel hetkel hakkas üks naine karjuma. Karjus sellepärast, et väljas ühes hallis autos on imik ja 2 natukene suuremat last juba pikemat aega nutnud väga häälekalt, autol aknad suletud.
Kurb oli aga see, et emal oli õigust nagu ülegi veel.
Vaesed lapsed, kellel nii rumalad ning südametud vanemad on.
Endal ei tuleks pähegi mitte, et jätan lapse üksinda autosse, või üle-üldse kuskile ripakile.