Hea turvavarustus, mida müüakse soodsa hinnaga

Hea turvavarustus, mida müüakse soodsa hinnaga

10. Aug 2018, 17:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: MTÜ Laps Turvaliselt Autos


Värskete lapsevanemate seas levib tihti müüdina arusaam, et väga hea turvatooli ostmine on ka väga kallis. Et soodsamalt läbi ajada, soetatakse esialgu turvahäll ja pärast seda kohe universaalne  9-36 kg tool, mis pole aga paraku alati kõige turvalisem valik, sest kuni nelja-aastane laps võiks liigelda selg sõidusuunas.

MTÜ Laps Turvaliselt Autos purustab selle müüdi, tuues näite, kuidas saada hea turvavarustus terveks lapseeaks 260 euro eest. 

1. Turvahäll lapsele kaaluga 0-13 kg: heade testitulemustega turvaline odavama hinnaklassi häll Nania/Osann Be-One SP, hinnaga u 60 eurot. Loe edasi!

2. Selg sõidusuunas turvatool lapsele kaaluga 9-25 kg: odavama hinnaklassi turvatool Britax Two Way Elite on läbinud maailma keerukaima, Rootsi plus turva testi eelkäija, ja selle saab poest kätte 150 euroga. Tooli saab kasutada, kuni laps on umbes viieaastane.

3. Auto turvavööga kasutatav III grupi turvatool 15-36 kg kaaluvale lapsele: 
Odavama hinnaklassi turvatool, mis on ADAC testis saanud nii turvalisuse kui ka üldise tulemusena hinde hea, on Nania Befix SP, hinnaga ca 50 eurot. Loe edasi! 

NB! Sõit on tõeliselt turvaline juhul, kui laps pannakse viimase kaalukategooria tooli alles keskmisest toolist väljakasvamise (25 kg) korral, mitte minimaalse lubatud kaalu (15) saavutamisel!

 

Kui palju raha oled Sina praeguseks oma lapse turvavarustuse eest välja käinud?


20180810170450-78507.jpg