FOTOÕPETUS: kuidas kodus õigesti lapse kehatemperatuuri alandada?

FOTOÕPETUS: kuidas kodus õigesti lapse kehatemperatuuri alandada?

10. May 2014, 17:22 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas kehatemperatuuri alandada või mitte, on küsimus, mille esitamiseni jõuavad varem või hiljem kõik lapsevanemad. Tundub, et esimese asjana võiks palaviku kohe alla võta, aga tegelikult, kui lapsel väga halb olla ei ole, ei tohiks kohe lapse kehatemperatuuri alandama hakata.

Miks? Kehatemperatuuri tõus on keha kaitsereaktsioon. See tähendab, et kui lapse kehatemperatuur on 37,5-38,0 ° С, aitab palavik lapsel haigustega võidelda. Alla 38-kraadist temperatuuri ei ole vaja alandada. 

Kui temperatuur on juba üle  38 ° С ja laps tunneb ennast halvasti, tuleks temperatuuri alandada, aga ka see ei tähenda, et esimese asjana peaks käe ravimikapi poole sirutama. 

Vaata fotoõpetusest, kuidas lapse kehatemperatuuri alandada!

Meil oleks hea meel, kui te kommentaarides ka enda kogemusi jagaksite - millisel meetodil olete teie lapse kehatemperatuuri alandanud olete? 

Püsige terved!

Emmede Klubi

EiOskaArvata EiOskaArvata 13. Jan 2016, 16:01

Võtta laps paljalt (nahk naha kontakt) oma õlale (vajadusel veega märjaks tehtud sokid ja müts pähe) ning lihtsalt kussutada. Lapse parim ravi on EMA LÄHEDUS ja uni. Selle ajal saab lapsele kas ümseda mingit lemmikviisi/unelaulu või panna loodushääled mängima. Viimane on meie peres lemmik.

eveliiy eveliiy 29. Sep 2014, 09:07

Mina hoian lapsel seljas õhukesed riided. Teki alla teda kindlasti ei pane ja ega ta seda tahagi. Kui kehatemperatuur on 39,0 C juures annan lapsele tabletti või siirupit/panen küünla. Samuti annan lapsele võimalikult palju juua
Kui käed, jalad on väga soojad hõõrun neid viinalahusega, kui külmad siis masseerin.

stella2010 stella2010 29. Jan 2014, 17:00

Kui palavik on kõrge võtan saunalina, teen külma veega märjaks ja panen lapsele ümber .Mõne aja möödudes läheb rätik soojaks siis kordan protseduuri ja palavik on läinud.

14. Jan 2014, 16:01 NoorEmme

Siis kui jätan miskit selga, siis meil ei aita. Ja poja niheleb ka edasi. me võtame täiesti paljaks, isegi mähkme võtame ära, siputab natukest aega ja siis õhemalt tagasi riidesse. Ja mõne ajaga on tavaliselt palavik alanenud.

14. Jan 2014, 16:01 NoorEmme

Siis kui jätan miskit selga, siis meil ei aita. Ja poja niheleb ka edasi. me võtame täiesti paljaks, isegi mähkme võtame ära, siputab natukest aega ja siis õhemalt tagasi riidesse. Ja mõne ajaga on tavaliselt palavik alanenud.

14. Jan 2014, 14:40 MerleTorim

päris riidest lahti ei tasu vötta , soovitan öhukesed sokid ja maika selga jätta 😀

14. Jan 2014, 14:39

Mina olien proovinud selliseid meetoteid sellises järjekorras : palju joodavat ( vett /teed ja kui ei söö siis kindlasti mahla , sest mahlas on seda oma suhkrut mida vili toodab ja see hoiab vereröhu ja suhkru paigas ) veega jahutamine, toa jahedaks tegemine ( kui ei aita siis). Viina ja vee seosega ylekogukeha ( kui see ka ei aita ) siis olen alles andnud palaviku alandajat .Mina ole jätnud alati rohud viimeiseks asjaks ,

14. Jan 2014, 11:04

Nagu piltidelgi näha, olen samasuguseid võtteid kasutanud. Meil ongi kõige rohkem aidanud riidest lahti võtmine ja veega jahutamine.
Muidugi raskematel olukordadel paneme palaviku alandava küünla või kasutame siirupit.
Lisaks anname kummeli teed või punase marja mahla. (kodumarjadest tehtud).