Anneta pisikese halvatud Juss-Mathiase heaks

Anneta pisikese halvatud Juss-Mathiase heaks

18. Dec 2017, 15:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuvatõmmis saatest. 


TV3 jõuluaegne heategevussaade "Inglite aeg" tutvustas eile lugu ühest Põlvamaal Himmaste külas elavast perekonnast, kus kasvab pooleteiseaastane halvatud poeg.

Oma esimese lapse, tütre Adeele-Amelia (3) said Juhan (25) ja Carina (23) üsna noores eas. Poolteist aastat tagasi sündis perre ka väga oodatud poeg Juss-Mathias (1). Tänavu maikuus juhtus aga peres kole õnnetus - autoavarii. Oli varahommik ning Carina oli äsja lõpetanud vahetuse tööl bensiinijaamas müüjana. Võttis vanaema juurest lapsed, et koju sõita. Koduni oli jäänud neli kilomeetrit, kui...

Carina mäletab vaid musta auku. Ta sõitis teelt välja ja põrutas tohutu hooga otse vastu betoonist teetruupi. Auto suitses. Carina tiris lapsed autost välja. Adeele karjus hüsteerias, Juss-Mathias ei hinganud.

Arstidel õnnestus Juss-Mathiase elu päästa, kuid tema selgroog oli tõsiselt viga saanud. Poiss jäi kaelast allapoole halvatuks. Poiss ei saa oma keha ise liigutada, aga ka mitte iseseisvalt süüa ega hingata. Tema elu kulgeb hetkel aparaadi külge aheldatuna lamades.

Kusjuures avariis purunes kildudeks ka Carina enda käsi, mistõttu ta ei saa veel pisipoega ise tõsta, ning lapse koduseks hooldajaks pidi jääma Juhan. Senini on toime tuldud enne õnnetust maja remondi jaoks kogutud säästudest.

Vanemad usuvad, et nende poja halvatus pole lõplik. Nad näitavad ka teleekraanil, et laps tunneb näiteks valu ja kõdi. Pisut suudab poiss oma jäsemeid ka liigutada. Et paraneda, vajab ta aga kõvasti enam võimlemist ja treeningut professionaali käe all, kui haigekassa ja vanemad võimaldada suudavad.

Vaata saatelõiku SIIN, ning anneta saate "Inglite aeg" abivajajate heaks, helistades numbritel:

9007301 – 5 €
9007302 – 10€
9007303 – 25 €

Liinid on avatud 18.12 kuni 26.12.2017.