Aeg minna lasteaeda?

Aeg minna lasteaeda?

04. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Millal oleks õige aeg laps lasteaeda viia? Vahel kuuleme ütlusi, et lapsi ei tohikski sinna viia, sest kodus on kõige parem. Kuidas sellega tegelikult on? Uurime kohe välja!

Tõsi, lapse psühholoogilise arenguga seoses vajab kuni 3-aastane tõesti eelkõige ema, kuid pärast seda vajab ta sama palju ka eakaaslaste gruppi, kus ta saab esimesi sõprussuhteid ehitada ja õppida suhtlemisoskust.

Kui Sul ei ole tööle naasmisega kiire, on parim lapsega kodus olla kuni ta saab maksimaalselt 3-aastaseks. Palju noorem beebi on veel emast liiga sõltuv. Laps hakkab eraldusele vastu - on terve talve haige, näitab iseloomu ja on kapriissne.

Umbes 4-aastasena juurutanud lapsed perekonnas isikliku käitumise ja on raske vastu võtta uusi reedleid ja suhtumist.

Kuidas moraalselt lasteaiaks ettevalmistuda?

  • Eelkõige seisund - vanemad peavad ise olema valmis lapse lasteaeda panema. Väga sageli on ema lapse pärast mures.
  • Mõtle, kuidas Sa tulevaid muutusi ise tajud? Kas see on lapse üleminek uuele arengutasemele, või on see midagi halba? Hea, kui Sa ei karda lahutust ja ei tunne, et lasteaed on midagi sunniviisilist. Sa võid olla kindel - tõenäoliselt on Su laps selleks valmis.
  • Pea meeles, et lastel on meiega emotsionaalne side ja kõik, mida meie tunneme ja kogeme, kajastub ka lapse meeleolus. Seega, kui Sa oled otsustanud lapse lasteaeda panna, selle asemel, et sammu tagasi astuda, astu edasi ja vali lapsele parim lasteaed. Ole avatud, sõbralik ja entusiastlik. Ole huvitatud ja uuri järgi, küsi, vali ja tunneta, milline oleks see õige koht, kuhu Sa tahaksid oma lapse jätta. Intuitsioonil on tähtis roll.
  • Kui Sa oled lasteaia valinud ja seal on pisiasju, millega Sa rahul ei ole, ära kritiseeri õpetajaid või lasteaeda laste juuresolekul, et näidata positiivset suhtumist.
  • Kindlasti ootab Sind ja last meeldiv muutus! Vanema suhtumine mõjutab lapse suhtumist. See on nii kõgi asjadega.

Kuidas hakata lasteaiaks ettevalmistuma?

Lapsi saab lasteaiaks ettevalmistada, aga alusta iseendast. Kas valitud lasteaed meeldib nii Sulle kui isale? Järgmine samm - konsulteerige õpetajatega.

Sa pead usaldama inimesi, kellega Sinu laps veedab enamus osa oma päevast. Lasteaia tutvustus, rühmade vaatamine, päevakava ja menüü uurimine - see aitab. Siis saate kodus juba eelnevalt kavasid ja menüüsid sarnasemaks teha.

Suhtlus teistega

Kõige olulisem on valmistada last ette kokkupuuteks teiste laste ja täiskasvanutega. Käige lapsega kohtades, kus laps saab kontakte teiste inimestega laiendada - kutsuge sageli külalisi koju, ka tema eakaaslasi, mängige mänge, minge parki või laste mänguväljakule. Minge lastega sünnipäevadele või pidudele, kus osalevad tema eakaaslased.

Tänapäeval on olemas ka erinevad mängutoad, kus saab laps oma eakaaslastega suhelda. Sedasi on tal lihtsam grupis kohta leida, suhestuda ja mängida.

Teadlikkus annab turvatunde

  • Laps peaks ette teadma, et ta läheb lasteaeda - siis ei oota teda üllatus. Psühholoogiline koolitus võiks alata juba 2-3 kuud enne esimest lasteaiapäeva.
  • Räägi lapsele, et ta on suureks saanud ja ta saab teiste suurte lastega koos lasteaeda minna. Seal on palju mänguasju, lisaks nad laulavad ja tantsivad ja voolivad isegi plastiliiniga. Räägi, et lapsele kindlasti meeldiks seal väga.
  • Lasteaias ei ole emasid, aga emade asemel on seal toredad õpetajad, kes neid aitavad. Räägi ka sea oma lapsele. Ütle, et õpetajad loevad lastele muinasjutte, aitavad riidesse panna, lähevad koos õue ja söövad kõik teiste lastega koos.
  • Räägi talle lasteaia tegevuskavast, rääkides päeva läbi hommikust kuni kojutulekuni - hommik, lõuna, uinakud jne. Vasta lapse kõigile küsimustele. Meenuta talle vahepeal, et ta on juba nii suur laps ja läheb varsti isegi lasteaeda. Muidugi ära salga ka asjaolu, et mõned lapsed võivad vahel nutta, kui ema lasteaiast ära läheb, aga samal ajal ütle talle, et emad ei käi ju suurte laste lasteaias, eksole? Kui Su laps nutab, tuvasta, mis on pisarate põhjuseks, aga ära last liigselt haletsema hakka.
  • Rääkige õpetajale, et laps igatseb ema. Et kui ta kukub või haiget saab, teda lohutatakse ja kui vaja, aitaks lapsel riideid vahetada.
  • Eriti tähtis on õhtul või pärastlõunal lapsele järgitulemisel talle öelda, et see on nii iga päev. Lapsed ei jää püsivalt lasteaeda. Kuigi see võib Sulle tunduda iseenesest mõistetav, ei pruugi see lapsele alati selge ja arusaadav olla. Talle võiks korduvalt rääkida, et päeval käivad nemad lasteaias mängimas, söömas ja magamas ja õhtul tulevad emme-issi talle jälle järgi.
  • Pea meeles: Ära räägi talle lasteaiast ka "uinaslugusid". Laps on valmis, et seal on teistsugune, vahel ootamatu ja huvitav ja põnev, ning kui reaalsus sellele ei vasta, on ta pettunud. See võib negatiivse reaktsiooni esile kutsuda. Muljed ja lood peavad olema reaalsed - sõbrad, teised mänguasjad, mitte konkreetsed olukorrad.

Selleks, et luua normaalset ja positiivset suhtumist lasteaeda, võid võtta appi mõned muinasjutud.

  • Muinasjutt tekitab põnevust ja õpetab alateadlikult ja see aitab palju mõista. Loe talle lugusid sellest, kuidas lapsed esimest korda lasteaeda lähevad. Mängige seda lugu kaasa! Valige karakterid, kellega on kerge samastuda. Laps võib ise Sulle öelda, milline tegelane talle meeldib. Võite kasutada ka hüüdnimesid või määngida lapse lemmikmänguasjadega neid karaktereid.
  • Muinasjuttudes võite rääkida asjadest, mis lasteaias toimuvad. Räägi, et alguses tulevad lapsed, kes on veidi segaduses, kuid varsti harjuvad nad ära ja neil on koos õpetajaga lõbus. Ja kindlasti räägi ka seda, et päeva lõpus tulevad emme ja issi lapsele alati järgi ja emme-issi mõtlevad temale koguaeg.
  • Muinasjuttu võib lugeda enne und. Kohandage muinasjuttu oma igapäeva harjunuste ja situatsiooidega.

Näiteks: Väike poiss elas väikeses majas ja oli väga mänguhimuline ja armas( valige lapsele lähimad iseloomuoadused) ja tema emme armastas teda väga. Nad käisid igapäev emmega jalutamas ja ükspäev jalutasid nad lasteaeda, kus teised lapsed mängisid.

Emme seletas lapsele:"Siin võivad lapsed terve päev koos mängida. Mõtle, kui tore oleks Sul teiste lastega terve päev koos mängida. Kirjelda erinevaid mänge ja tegevusi, mida lapsed saavad päeval lasteaias koos teha.

Laps tahtis teada, ida teised lapsed seal lasteaias teevad ja emme ütles, et nad mängivad ja söövad koos, tantsivad koos ja võib-olla tuleb neile lasteaeda ka teater. Aga kas emme-issi tulevad pärast lapsele järgi ka? Jaaa - muidugi! Sest emme-issi armastavad ja igatsevad oma väikest last väga!

Edukate lasteaia sõprussuhete nimel!

Emmede Klubi