9 moodust, kuidas lapsi ennast kuulama panna.

9 moodust, kuidas lapsi ennast kuulama panna.

11. Mar 2013, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sa tunned, et oled neile ühte ja sama asja juba 1000 korda rääkinud ja ikka nad ei kuula? Enne, kui sa närvi lähed, proovige Superlapsehoidja poolt pakutavaid nõuandeid...
 

Olgem ausad, kui lastel ikka ja jälle korduvalt paluda midagi ära teha, ajab see meid kõiki närvi. Koolis teevad nad, nagu kästud. Su partner tuleb koju ja nad teevad ka seda, mida tema palub. Aga Sina palud neil kõige lihtsama asjaga aidata ja järsku on nad kurdid, ning sina nähtamatu.

Me oleme kõik selles olukorras olnud, kuid laste peale karjumine ei ole pikas perspektiivis hea lahendus ja võib asju isegi raskendada.

 Usu - isegi kõige järjepidevamat mitte-kuulajat saab muuta! Kõige tähtsam on kehtestada põhireeglid ja olla jäjrekindel - see on palju efektiivsem kui karjumine. Lisaks oled Sa ka sel juhul parem eeskuju.

 

1. Mis on tegelikult valesti?


"Ürita aru saada, mis võiks lapse halba käitumist põhjustada. Sageli on "ulakas" laps tegelikult väsinud või näljane. Võib-olla narriti teda sel päeval koolis või on ta oma väikese venna peale kade. Tavaliselt on sellisel käitumisel põhjus. Võib-olla jõuab isa alati nii hilja koju, et laps teda eriti ei näegi, või ei ole Sul aega temaga piisavalt mängida", ütleb Suzie Hayman.

Me karistame lapsi tihti põhjendatud kaebuste puhul. Ütle neile, et sa ei pruugi saada olukorda muuta, aga sa Saad neid ära kuulata.

 

2. Üks asi korraga.

Ei ole hea paluda 5-aastasel korraga riided ära panna, kriidid ära koristada ja lõpetada tema 2-aastase õe pea vastu seina peksmist. Alusta sellest, mis on kõige tähtsam ( tema õe kolju) ja kui üks ülesanne on tehtud, liigu teise juurde.

 

3. Ära anna alla.

Võta vastu otsus - kui Su laps halvasti käitub, ära lase tal "lihtsa elu" huvides minna. Kui Sa lubad lapsel hammaste pesu vastu streikides šokolaadi täis suuga magama minna, ootab ta seda Sinult ka järgmine kord.

 

4. Kasuta lapsekasvatamisel rohkem positiivset lähenemist.

Parem on lapse hea käitumise puhul teda kiita, kui tema halva käitumise peale pahameelt avaldada.

Kiitmine ei tohiks olla üleüldine, vaid suunatud konkreetsele teguviisile või käitumisele. "Aitäh, et Sa oma riided sahtlisse panid" või " Aitäh, et Sa mänguasju oma vennaga jagad", ütleb Dr. Howard Sloane - raamatu " The Good Kid Book" autor ja psühholoog.

Kiita tuleks võimalikult vahetult peale head käitumist.

 

5. Ole konkreetne.

Kui on midagi, mis Sulle ei meeldi, anna sellest talle teada - kasuta probleemist rääkides lihtsat ja arusaadavat keelt.

Kui laps tõmbab kogu toidu külmkapist välja, ei ole hea talle öelda: "Sa oled kohutav - lõpeta kohe ära!", vaid:" Ära võta külmkapist toitu välja, palun. Võta porgandid ja või üles ja pane need riiulile tagasi." Sarnaselt ütle talle, mida ta tegema peab. "Mine ja korista oma tuba ära!" ei tööta. "Paneme Su mänguasjad tagasi kasti, palun" või "Paneme Su sandaalid tagasi kappi", toimivad palju paremini. Kaasa ka neid, kui sa koristad ja tee see ettevõtmine toredaks!

 

6. Ole hea eeskuju.

On väga oluline ka enda käitumist jälgida - käitu nii, nagu Sa tahad, et nemad Sinu järgi käituks. See tähendab, et Sa EI karju, kuulad ta ära ja seletad talle asjad lahti. Kui nad teevad midagi, mis sulle ei meeldi, ära mine närvi. Palu neil rahulikult seletada, mis toimub.

 

7. Ära kunagi kasuta altkäemaksu ja ähvardusi.

Selle asemel anna oma lastele märku oma tegude tagajärgedest. Kui mustad riided jäetakse maha vedelema, tähendab see seda, et lapsel ei ole oma sõbra sünnipäevale minnes puhast kleiti selga panna. Olukord, mida paljud eksperdid ei seleta, on erinevus ähvarduste ja sobilike tagajärgede vahel.

Kui Sa ütled lapsele:"Kui Sa oma toa ära koristad, võid telekat vaadata", näitab talle, et kui ta jätab oma toa koristamata, pakub talle keegi selle tulemusel pärast altkäemaksu. Kui Sa ootad ära, millal ta oma toa korda teeb ja pakud talle siis midagi, on palju parem lähenemine.

 

8. Kolm sammu parema käitumiseni.

Isegi kui sul on olnud "aeg maha tooli" kasutamisega minevikus vähe edu, pane see enda kasuks tööle. Kasuta selle kõrval ka kindlaid kodu reegleid ja preemiasüsteemi.

Tee lastele selgeks, milline käitumine on kodus lubatud ja lisa "hea kuulamine" osaks tema preemiasüsteemis.

 

9. Premeeri head käitumist.

Aita positiivsele käitumisele kaasa, näidates konkreetsete tegude peale heakskiitu välja. Sa võid luua hea käitumise mängu - oma hea käitumise eest kogutud kleepsu võivad nad välja vahetada lõbustate preemiate vastu. Näiteks: Emme loeb nende lemmikmuinasjuttu 1 234 664. korda, või issi kannab õhtusöögi ajal naljakat mütsi. Kasuta enda ja laste fantaasiat ja lõbutsege!

 

Allikas


Emmede Klubi