4 nõuannet, kuidas meelitada laps sööma

4 nõuannet, kuidas meelitada laps sööma

26. Jan 2021, 15:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enamik lapsevanemaid on mingil perioodil kokku puutunud murega, et laps ei taha üldse süüa. Esimeseks tuleb muidugi välistada võimalus, et laps näksib liiga palju. Selleks ei pea olema kommid või küpsised - ka juhul, kui laps sööb põhitoidukordade vahel liialt puuvilju, mahla, piima vms, kaob söögikorra ajaks isu. 

Kuid leidub ka neid lapsi, kes ei söö vahepalasid, aga võtavad siiski igal söögikorral vaid paar ampsu ja kibelevad siis tagasi mängima. Kuidas väike rüblik sööma meelitada, annab Emmede Klubis nõu toitumisspetsialist ja kolme lapse ema Pilleriin Täht:

1. Muuda toit lapse jaoks lõbusaks. Joonista moosiga pudru peale naerunägu. Meisterda lõbusaid võileibu. Paku näputoitu. Ehita näputoidust taldrikule pilte.

2. Pidage koos piknikku - elutoapõrandal, rõdul, terrassil. Terve perega!

3. Mõelde välja mõni vahva laul, mida alati perega koos söögi ajal laulate.

4. Tehke söömisest mäng: üks amps lapsele, üks laps lapse lemmikule nukule või kaisuloomale, üks amps vanaema eest..

Pilleriin Täht toonitab, et kuigi lapsevanematele võib tihti tunduda, nagu laps ei sööks üldse, ei jäta laps end üldjuhul nälga. Kui laps on aktiivne ja tema meeleolu on hea, ei ole tegelikult põhjust muretsemiseks. Olge vaid söögi pakkumisel loovad ning mure korral laske perearstil võtta analüüs, mis selgitab välja, kas lapse kehas on piisavalt vitamiine ja mineraalaineid.

"Lapse söögiisu võib kõikuda päevade, nädalate või kuude piires üsna palju. See sõltub näiteks sellest, kas laps on parajasti aktiivses kasvufaasis või mitte," sõnab toitumisnõustaja.

Kui aga laps on nähtavalt väsinud, loid, halvas tujus ja keeldub söömast, tasub kindlasti konsulteerida arstiga, sest sel juhul võib tegemist olla mõne haigusliku seisundiga.

 

Millised on sinu loovad nipid lapse sööma meelitamiseks?