Mängimine on lapse füüsilise ja emotsionaalse arengu toetamiseks väga vajalik. Läbi mängu õpib laps tundma iseennast ja teda ümbritsevat maailma. Mängimiseks on vajalikud lapsele sobilikud mänguasjad. 8-12 kuu vanustele lastele pakuvad erilist huvi näiteks mänguklotsid.
Kui laps mängib klotsidega, õpib ta haarama ja oma käe liikumist kontrollima. Mänguklotsid aitavad omandada oskust klotse nende kuju, värvi või suuruse järgi jaotama. Sellised mängud arendavad lapse loogilist mõtlemist ja fantaasiavõimet. Meile võib tunduda, et need on üksnes tavalised mänguklotsid, kuid lapsel on nende abil võimalik maailma kohta väga palju õppida.
Selleks, et arendada lapsel soovi mängida ja fantaseerida, on meil, vanematel, teatud ülesanded. Üks neist on ühiselt veedetud aeg. Me peame oma lapse jaoks leidma aega ja olema tema jaoks olemas nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Mängimise teel õpime ka ise oma last paremini tundma – mida lapsele meeldib teha ja millised mänguasjad on parasjagu eakohased.
Seega pidage meeles – mängimine on lapse jaoks oluline, kuid vähemalt sama oluline on mänguasjade valik ja aeg, mille lapsevanemad pühenduvad oma lapsega koos mängimiseks.