Ema ettevõte: "Rock and Mouse" lasterõivaste kaubamärk

Ema ettevõte: "Rock and Mouse" lasterõivaste kaubamärk

05. Jul 2021, 09:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ieva Trumpekoja on ettevõtja, kes oli ideed oma ettevõttest juba ammu haudunud, kuid tegelik äriidee luua lasterõivaste kaubamärk "Rock and Mouse", tuli mõttesse peale emaks saamist.

Juba enne emadust, töötades iga päev rahvusvahelises auditi- ja konsultatsioonifirmas, ei jätnud Ieva Trumpekoja mõtet, et alustab kunagi oma äri. Õige idee tekkis tänu lastele. Sündis lasterõivaste kaubamärk "Rock and Mouse", mis on paljudele tuntud Lätis loodud säravate, loominguliste ja kvaliteetsete lasterõivaste poolest.

“Esimesed kuus kuud mõtlesin lihtsalt oma ettevõttele. Veendumus, et nüüd on õige aeg seda proovida, tekkis siis, kui sain teada oma teisest rasedusest,” räägib Rock and Mouse looja. Järgmiseid samme astuma ajendas Ievat kärusõidul sõber, kes küsis regulaarselt, kuidas asjad edenevad.

Kuidas ühendada ema roll oma ettevõttega

Ieva ütleb, et emadus on teda kõvasti karastanud. "Olles ema mitmele lapsele, on see tegelikult natuke nagu oma äri ajamine - ma tahaksin, et mul oleks rohkem käsi, rohkem tunde päevas, sest samal ajal pean ma lahendama lugematul arvul küsimusi ja lähedaste vajadusi," ütleb Ieva. Ta usub, et nii emad kui ka naisettevõtjad oskavad lõputult otsuseid vastu võtta ja prioriteete seada.

Moedisaini on palju mõjutanud ka see, et Ieva on nelja lapse ema. Riietades iga päev nelja last, saate hästi aru, kui oluline on, et riided ei näeks ainult head välja, vaid oleksid ka praktilised - lapsesõbralikud, hõlpsasti hooldatavad ega kaotaks oma välimust pärast paari pesu. Sel põhjusel on "Rock ja Mouse" beebiriided loodud praktilistele väljatrükkidega mittekortsuvatele kangastele, mille põlvedel ja küünarnukkidel on paigad. See ei kehti mitte ainult igapäevaste rõivaste, vaid ka õueriiete kohta, mille Ieva loob nii, et neid on lihtne omavahel kombineerida, ega hakka peale esimest kandmist kapist “lahkuma”.

"Lapsed on minu inspiratsioon," ütleb Ieva.

Suurim väljakutse on oma hirmudest ülesaamine

Ettevõtluses on iga päev väljakutse, sest niipea kui üks küsimus on lahendatud, on juba järgmine tekkinud. Ettevõtte alustamisele tagasi vaadates oli Ieva algul liiga naiivne, arvates, et väljakutsetele järgnevad rahulikud perioodid. Nüüd mõistab ta, et äri on protsess, mis ei lõpe kunagi.

“Suurimad probleemid olid alguses, kui pidin oma hirmudest üle saama. Iga üritusega tuli juurde enesekindlust, kindlust ja teadlikkust, et edasi on lihtsam, ” ütleb Ieva Trumpekoja.

Naine äris

Ilmselt on naiste ja emade üks probleem ettevõtluses avalik hukkamõist. "Mulle tundub, et osa ühiskonnast mõistab naised alati hukka - kuna neil pole lapsi, kuna neil on ainult üks laps või kuna neil on liiga palju lapsi. Kodus istumine ja tegevusetu olemine, tööle naasmine või oma ettevõtte asutamine, ” räägib Ieva avameelselt oma tähelepanekute kohta. Alguses tundis ka tema seda avalikku hukkamõistu, kuid aja jooksul muutus ta kriitikute suhtes ükskõikseks. Olles oma rollis hea ja oma valikuid aktsepteerinud, ei pööranud ta enam tähelepanu teiste hinnangutele. Nüüd usub Ieva, et algul muretses ta teiste arvamuste pärast, sest ta ise polnud oma otsustes kindel.

Lasteriiete kaubamärgi "Rock and Mouse" looja tunnistab, et tal on vedanud teda toetavate inimestega - pere, sõprade ja tuttavatega.

Parem on kahetseda seda, mida tegite, kui kahetseda, et ei proovinud

Julgustades teisi emasid mitte kartma oma unistusi ellu viia, rõhutab Ieva: parem on kahetseda tehtut kui seda, mida pole proovinud.

“Kui sa ei proovi, siis ei saa sa kogemusi, uusi kontakte, muljeid ja ideid. Kuid kõik võib hästi välja kukkuda! Võidad igal juhul. Ilma proovimata ei saa võitjaks, ” julgustab Ieva teisi naisi.

Lasteriiete kaubamärk "Rock and Mouse"

  • Esimesed sammud brändi arendamisel tehti 2015. aasta detsembris.

  • Alates 2018. aastast on ettevõte loonud oma originaaltrükiseid kangastele, andes aastas vähemalt kaks rõivakollektsiooni välja.

  • "Rock and Mouse" eesmärk on luua kvaliteetseid ja mugavaid rõivaid, mida lapsed pigem kannaksid!

  • Rock and Mouse riided on saadaval aadressil www.rockandmouse.com.

 

marianna marianna 16. Nov 2023, 09:29

Oma ettevõtte omamine on minu unistus. Võib-olla saab see ühel päeval teoks.

ferum ferum 16. Nov 2023, 09:26

Kui te lähete rasedus- ja sünnituspuhkusele, on teil rahaliselt raske toime tulla ja te soovite alustada ettevõtlusega. Uurisime ettevõtte asutamise teemat. Eestis on see teema üsna keeruline. Te vajate spetsialiseerunud ekspertide nõuandeid. Soovitan inimestel, kes tahavad rohkem teada ettevõtte registreerimisest, võtta meiega ühendust https://kidnes.ee/services/company-registration/