Paku lapsele võimalust mängida erinevaid rolle ja igapäevasituatsioone!

Paku lapsele võimalust mängida erinevaid rolle ja igapäevasituatsioone!

29. Nov 2022, 14:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Su väike maailmaavastaja ilmselt juba teab, kelleks ta suurena saada tahab. Bussijuhiks, õpetajaks, äkki hoopis päästjaks või politseinikuks?

Politseinikud ja tuletõrjujad on paljude laste jaoks kangelased, nii et need LEGO® DUPLO® superkangelastega komplektid jõulukuuse all toovad iga lapse näole naeratuse. Lisaks rõõmu valmistamisele on kink ka arendav, sest võimaldab lapsel erinevaid rolle ja igapäevasituatsioone läbi mängida.

Kuidas toetavad rollimängud lapse arengut?

Läbi rollimängude õpib laps ümbritsevat maailma tundma ja paremini mõistma, kuidas erinevates olukordades käituda. Näiteks – linna teises otsas süttib maja põlema. Päästebrigaad tõttab appi! Päästjad libistavad end mööda posti alla, tõttavad tuletõrjeautosse ning kihutavad vilkurite ja sireenide saatel väravast välja abivajajate poole. Depoo katuselt tõuseb õhku päästekopter, et samuti appi rutata. LEGO® DUPLO® komplekt Tuletõrjedepoo ja -helikopter (10970) pakub loendamatuid võimalusi arendavateks mängudeks, mis aitavad kaasa peenmotoorsete, emotsionaalsete ja teiste oskuste õppimisel. Samuti on see lapsele hea võimalus saada eakohasel viisil infot päästjate töö kohta.

Rollimängud õpetavad lastele, kuidas ühiskonnas toimida. Juba esimestest elupäevadest alates on laps ühiskonna liige. Vanemaks saades puutub ta lisaks oma lähedastele üha enam kokku ka teiste inimestega. Rollimängud valmistavad teda ette ühiskonda sobitumiseks. Rollimängud on ka hea võimalus valmistada last ette keeruliste olukordadega toimetulekuks elus – näiteks õppida, mida teha, kui oled kellegagi tülis või võõras kohas eksinud. LEGO® DUPLO® Politseijaoskond ja -helikopter (10959) tutvustab lapsele politseiametnike igapäevatööd ja annab olulise teadmise, et ohtlikus olukorras on politsei see, kes saab aidata, pakkuda turvalisust ja tuge.

Komplekt sisaldab edasilükatavat politseiautot, millel on vilkuvad tuled ja helisireen. Laps saab treenida armast politseikoerakest või valvata vahitornis, kust politseinikud saavad jälgida pöörleva propelleriga politseihelikopteri õhkutõusu ja maandumist. Ehitades ja mängides arendab laps oma peenmotoorseid, emotsionaalseid ja teisi oskuseid. Sündmuste käik on alati lapse enda otsustada, nii et see on pisipõnnidele hea võimalus eakohasel viisil politseitöö kohta õppida.

Rollimängud aitavad lapsel iseendast ja teistest paremini aru saada, sest nagu me kõik teame, ei olegi teiste inimeste mõtteid ja tundeid alati lihtne mõista. Mängus erinevate rollide võtmine aitab lapsel mõista teiste vajadusi ja mõtteviise. Rollimängud aitavad ka ennast paremini tunda ning kujundada enesekindlust, et kasvada iseseisvaks ja endaga hästi toime tulevaks inimeseks. Teistega koos mängides näeb laps veelgi selgemalt iseenda ja teiste erinevusi ja sarnasusi.