LEGO® DUPLO® komplekti Loomarong arvustus

LEGO® DUPLO® komplekti Loomarong arvustus

02. Apr 10:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi koostöös LEGO® DUPLOGA® saatis pisikesele Larsile uudistamiseks Loomarongi komplekti. Peale mõningast mängimist kirjutas tema ema meile arvustuse:

"Saime koostöös Emmede Klubiga testimiseks LEGO® DUPLO® Loomarongi komplekti. Avasime koos 2,5-aastase pojaga elevuses paki, sest sellist komplekti meil kodus veel ei olnud. Suur hunnik LEGO® DUPLO® klotse on meil tegelikult igapäevases kasutuses küll, kuid uued LEGO® klotsid tekitavad meie peres alati elevust ja rõõmu.

Pakki avades jäid Larsile esmalt näppu muidugi rongid, sest neil on rattad ja kõik ratastega seonduv meeldib Larsile praegu väga. Vuras mööda põrandat nendega ringi ega pannud alguses muid klotse tähelegi. Lastel on rõõmuks tõesti väga vähe vaja.

Kui ma juhtisin ta tähelepanu loomadele, keda saab rongi peale istuma panna, haaras ta kõik klotsid, pani need enda äranägemise järgi kokku ning sõit võiski alata. Loomad said kokku esimese korraga ja isegi ilma juhendita enam-vähem korrektselt. Oli näha, et ta püüdis värvide järgi sobitada loomi kokku pannes. Koos arutasime, kes on need loomad ja milliseid hääli võiksid nad teha. Loomad meeldivad Larsile väga ning need tekitavad temas alati huvi, seepärast proovime nendest mängu sees palju rääkida.

Kuna Larsil on ka 5-aastane õde, siis enamjaolt kuulus õpetamisprotsess just temale. Koos võtsid nad loomi lahti ja üritasid luua ka ise väljamõeldud loomakesi. Loomad sõitsid rongiga loomaaeda ja külla vanavanematele, käisid metsas piknikku pidamas ning kosmoseski käidi tiir ära. Enamjaolt mängitakse LEGO® klotsidega meie peres just rollimänge – ehitatakse tegelased ja keskkond valmis ning mäng võibki alata! Mitte kunagi ei tea, milline seiklus ootab LEGO® tegelasi ees ja seda on kõrvalt nii tore jälgida. Meeletult vahva on vaadata, kuidas LEGO® klotsid laste loovuse tööle panevad, sest võimalusi mängudeks on lõputult.

Komplektis olid kaasas ka kaardid, mis juhendavad lapsi loomi kokku panema. Meie kasutame kaarte aga rohkem teisteks mängudeks. Asetame loomi õige pildi peale, nimetame kaardi peal värve, mida näeme, räägime, millised kehaosad on mingil loomal, ja vaatame, kas leiame klotsi pealt kehaosad üles. Ka 5-aastasel on kaartidest rõõmu palju – tema nimetab eelkõige loomade nimetusi ning üritab siis välja selgitada, millised tähed on selle looma nimetuses. Lugema õppimine ei pea toimuma vaid sirge seljaga laua taga tähti veerides – palju mõnusam on keset mänguprotsessi korraks mõelda, millistest tähtedest tuleb konkreetse looma nimetus kokku.

Lars oli esmalt pandakaru suhtes väga skeptiline ega uskunud, et tegu on pandaga. Pigem arvas, et see on lihtsalt mõmmi, kuid mõne aja pärast siiski tuli ja ütles ise, et see on pandakaru ning rong viib ta metsa, kus ta saab puu otsa ronida.

Aitäh Emmede Klubile võimaluse eest vahvat LEGO® DUPLO® komplekti proovida, saime jälle suures koguses inspiratsiooni ja lasta oma loomingulisusel taevasse lennata. LEGO® on kindlasti kõige universaalsem mänguasi, mida lastele osta, ning nüüd sügelevad näpud järgmist komplekti ostukorvi panema. :) "

Aitäh Sallyle vahvate piltide ja toreda tagasiside eest!