Võimlemine, kui sul on laps.

Võimlemine, kui sul on laps.

20. Jan 2013, 22:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Värske emana on raske trenni teha. Miks ma peaks üldse vaeva nägema?


Trenni jaoks aja leidmine on enamike jaoks meist keeruline ja kui sa said just lapse, võid Sa mõelda, et see on täiesti võimatu. Lisaks, võivad unepuudus ja imetamine sinust kogu energia välja pigistada.

 

Kuigi sa ei pruugi tunda, et tahaksid  võimelda, on siiski hea mõningaid kergemaid harjutusi peale lapse sündi tegema hakata. Need aitavad su tuju tõsta ja kehal peale rasedust ja sünnitust taastuda.

 
Uuringud näitavad, et emad, kes peale lapse sündi regulaarselt treenivad, on:

  • Rohkem iseendaga rahul
  • Energilisemad
  • Paremas vormis

 

Kindlat teadmist veel ei ole, kas regulaarne trenn aitab rasedusjärgse depressiooni sümptomeid vähendada, aga üks väike uurimus näitas, et regulaarse treeninggrupiga liitumine aitas uutel emadel pärast lapse sündi ennast paremini tunda.

 

Milliseid harjutusi ma saan kodus teha?


Harjutused ei pea väga energilised olema, seda eriti alguses. Esimestel päevadel peale sündi võib olla isegi riietumine omaette väljakutse.

Proovi mõningaid kergemaid venitusharjutusi ja jätka emakapõhjalihaste harjutuste tegemist. Neid on lihtne teha kui Su laps on mõni hetk rahulikult omaette võib magab.

 

Kui oled sünnitusjärgses kontrollis juba ära käinud, võid venitustega jätkata või võite tunde järgi ka veidi energilisemaid liigutusi juurde lisada. 

Nende harjutuste tegemine aitab sul raseduseelset vormi lihtsamalt taastada.  Sa ei vaja selleks mingit erivarustust, kuigi näiteks võimlemispall võib olla kasulik nii sulle kui beebile.

 

Kui sul on eelnevalt kodus juba mõni trenažöör, küsi oma arsti käest nõu, kas sa võid seda juba kasutada. Kui luba on antud ja sul on energiat, võid selle peal treenida nii pika aja jooksul kui soovid.

 


Kuidas ma saan kodust väljas koos beebiga võimelda?


Käruga õues jalutamine on üks lihtsamaid mooduseid trenni teha. Kodust välja saamine aitab sul tuju tõsta ja toob sulle ja lapsele rohkem vaheldust.

Kui sa vajad lisamotivatsiooni, võid jalutuskäike koos mõne sõbraga ette võtta.


Kui su beebi saab veidi vanemaks, võid temaga ka sörkimas käia( kui sul on selleks sobiv käru).

Kui sa soovid koos beebiga rattasõite ette võtta, pead ootama, kuni beebi saab vähemalt 8-kuuseks - ta peab enne seda istuda oskama. Lisaks, ei ole väikeste beebide kaelad veel nii tugevad, et jaksaksid kiivrit kanda.


Mõnes spordiklubis on olemas ka ema ja lapse trennid ja/või lapsehoid( erinevatel klubidel on need reeglid erinevad – kui vana last võib sinna tuua).


Kui sa lähed mõnda spetsiaalselt sünnitanud emadele mõeldud trenni, ürita leida selline, kus on instruktoriks ämmaemand või füsioterapeut.

Kui sinu spordiklubis ei ole lastehoidu, võiksite sõbrannaga kordamööda lapsi hoida või saab äkki sinu partner lapsega olla, kuni sa trennis käid?


Emmede Klubi

20130111160501-49941.jpg