Video: Tüdruk püüab oma väikese roosa ridvaga isa julgustuse saatel piraka ahvena

Video: Tüdruk püüab oma väikese roosa ridvaga isa julgustuse saatel piraka ahvena

03. Oct 2015, 09:02 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui annad lapsele kala, saab ta sellest vaid korra söönuks. Kui aga õpetad lapse kala püüdma, tõmbab ta veest välja hiiglasliku ahvena ja pealekauba saad ka absurdselt armsa video, mis levib kulutulena üle terve maailma. Vähemalt juhtus nii ühe isaga, kui ta oma pisitütre paadiga järvele kala püüdma viis.

Ram Mehta viis oma tütre Avery toredale väljasõidule järve äärde, kuhu tütar sai kaasa võtta oma Barbie-spinningu. Sellest pidi saama täiesti tavaline isa-tütre kalastusretk, kuid lisaks sündis sellest üllatuslikult ka miljonitele inimestele üle terve Interneti kõneainet pakkuv video. Avery väikese õngekonksu otsa jäi üüratu, rohkem kui kahekilone ahven ning tüdruk tõmbas kala veest täiesti iseseisvalt välja. Meie kõigi õnneks tabas uhke isa tüdruku eduka kalapüügi ka videole:

Mehta laadis video üles YouYube'i, kus seda on tänaseks vaadatud juba pea seitse miljonit korda. Lisaks märkis isa ära, et kala kaalus pisut ühe kahe kilo ja et nad lasid kala elusana vette tagasi.

Põhjuseid, miks selline video internetis laineid lööb, on mitmeid: vähe sellest, et tegu on armsa isa-tütre ühistegevusega, on vabas õhus kvaliteetaja veetmine ja isaga kala püüdmine miski, mida paljud inimesed omaenda lapsepõlvest heldimusega meenutavad. Mis aga video juures kõige armsam on, on see, et väike Avery omandab olulise elu-õppetunni ilma, et ta sellest ise arugi saaks.

Kogu video kestel kuuleme, kuidas väike Avery ütleb üha uuesti ja uuesti, et kala on liiga suur ja et ta ei suuda seda ise paati vinnata. Isa julgustab tütart jätkama ning kontrollib pidevalt, kas kala on veel konksu otsas ning innustab last öeldes, et tüdruk saab sellega hakkama. Kui tüdruk kala lõpuks paati vinnab, on ta suurest õnnest nagu arust ära - mitte ainult sellepärast, et kala on hiigelsuur, vaid ka seetõttu, et pingutas võiduka lõpuni ning ületas ennast tehes midagi, milleks ta enda meelest suuteline ei olnud.

Ajastul, kus kannatamatud vanemad tihtipeale laste eest kõik ette-taha ära armastavad teha, on haruldane näha lapsevanemat, kes suunab last oma võimeid tõeliselt proovile panema ja iseseisvalt midagi saavutama. See meenutab kõigile lapsevanematele tunnet, kui nad lapsena esimest korda midagi päris ise saavutasid ja tuletab meile meelde, et peame ka oma lastele andma võimaluse eneseületusteks.

Lisaks tõestab see muidugi ka seda, et keegi, kes tillukese erkroosa ridvaga hiiglasliku kala kinni püüa suudab, on tõeline superstaar. Hästi tehtud, Avery!


Emmede Klubi