Turvatoolibränd nõuab eestlannalt Facebookis laimamise eest valuraha

Turvatoolibränd nõuab eestlannalt Facebookis laimamise eest valuraha

14. Jun 2017, 23:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne. 


Kolme lapse ema, Facebooki gruppides aktiivne kommentaator Kaisa Kullamaa on viimasete kuude jooksul mitmes grupis kirjutanud kriitilisi kommentaare kodumaise lasteasjade brändi Brittoni turvatoolide kohta. Nimelt usub Kullamaa, et Brittoni toolid on ohtlikud, võltsitud sertifikaatidega ning tellitud AliExpressist. Britton on advokaadibüroo vahendusel esitanud Kullamaale nõudmise valeväited iga postituse all ümber lükata ja katta õigusabikulu 1500 eurot, vastasel korral pöördutakse kohtusse ja nõutakse 50 000 euro suurust valuraha, vahendab ERR.

Kullamaa hinnangul on Brittoni turvatoolid õhukesed nagu munakoor, testimata, laste elule ohtlikud ja tegelikult hoopis AliExpressist tellitud. Ta kahtlustab, et tegemist polegi eestimaise ega EL-i sertifikaatidele vastava kaubaga, sest populaarsest Hiina e-kaubamajast saab tellida sama nime ja samade turvasertifikaatidega toole. Lisaks instrueerib Britton Kullamaa sõnul oma R44 vastavusstandardiga turvatoolide kasutusjuhendis kasutama neid üksnes näoga sõidusuunas, samas näeb sertifikaat ette ainult seljaga sõidusuunas kasutamise. Seetõttu arvab ta, et sertifikaadid pole ehtsad.

Hoolimata arvukatest kommentaaridest pole Kullamaa siiani saanud Brittonilt otsest vastust, et tema kahtlused ei vasta tõele. 

Kullamaa on pöördunud ka maanteeameti poole. Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra kinnitas ERR-ile, et Brittoni turvatoolide kohta on neile kaebusi esitatud küll, kuid kuna uurimine koostöös tarbijakaitseametiga on alles käsil, ei saa ta rohkem kommenteerida.

Brittoni advokaat saatis Kullamaale nõude avaldada kõigi Brittonit laimavate kommentaaride all parandus ettevõtte poolt etteantud sõnastuses ning kompenseerida õigusabikulud 1500 eurot. Kui Kullamaa seda ei tee, on Britton lubanud pöörduda kohtusse ja nõuda välja 50 000 eurot valuraha Brittoni majandustegevusse sekkumise eest ning tuhandeid eurosid menetluskulusid. Britton on oma veebilehel märkinud, et välismaistes veebipoodides müüdavad identsed autotoolid on Brittoni koopiad, võltsingud. 

"Kas peaksime tõestama, et Brittoni turvatooted ei ole valmistatud munakoorest, või ei ole tellitud AliExpressist? Kas peaksime tõesti tõestama, et Brittoni turvahällis saab laps surma, kuid Concord Reversos mitte?" kommenteeris Brittoni turvahällide tootja OÜ Speli Baltic juhataja Anželika Kurgmann ERR-ile.

Laimamine on seadusega keelatud - ka sotsiaalmeedias tuleb oma sõnade eest vastutada. Küsimusi küsida, kahtlust avaldada või arvustada on lubatud, kuid väites tuleb ka sõnade õigsuse taga seista.

Brittonit on negatiivselt arvustanud ka tuntud turvatoolide teemaline blogi "Laste turvavarustusest". Delfi Ärilehe kommentaariumis tuuakse näiteid, kus Brittoni toodetega identseid on müügil ka mujal riikides, erineda võivad tekstiil ja logo. Britton on oma tootmisprotsessi telgitaguseid avanud, küsimustele vastanud ja sertifikaadid ära märkinud SIIN


Milline on Sinu kogemus Brittoni autotoolidega?