Tuleval kevadel saavad kümme ilma emakata Briti naist võimaluse rasestuda, sest neile siirdatakse emakad.
Tegemist on kliinilise uuringuga, milleks arstid alles hiljuti Imperial College Londoni komiteelt loa said. Uue emaka saavad naised peavad olema 38-aastased, tervislikus kehakaalus ja kindla partneriga. Doonoriteks on, nagu enamuste teistegi elundite doonorluse puhul, õnnetuste tagajärel ajusurnud naised.
Kui siirdamine on edukas, võib esimene siirdatud emakas kasvanud Briti beebi ilmavalgust näha 2017. aasta lõpus või 2018. aastal. Elundi siirdamise ja lapse sünni vahele jääb 12 kuu pikkune immunosuppresantide tarvitamine, et keha uut elundit ära ei tõukaks. Seejärel toimub kunstlik viljastamine. Lapsed sünnivad keisrilõike teel.
Kuus kuud pärast lapse sündi antakse naisele võimalus saada veel üks laps, pärast seda doonoremakas eemaldatakse, sest muidu peaksid naised terve edasise elu võtma ohtlike kõrvalmõjudega immunosupresante.
Suurbritannia arste innustas Rootsis edukalt läbiviidud emakasiirdamised, millest kirjutas ka Emmede Klubi (loe Rootsi teadusimest, kui naisele siirdati tema enda ema emakas SIIN!). Protsessi on edutult püütud teostada Saudi Araabias ja Türgis.
Maailmas sünnib üks naine 5000-st ilma emakata, mõned naised on aga emaka kaotanud vähi tõttu. Praegu on nende naiste ainus võimalus lapse saamiseks kas adopteerimine või surrograatlus, mis pole Eestis lubatud.