Sisulooja merkaperkaa tahke toidu ja rinnapiima andmisest

Sisulooja merkaperkaa tahke toidu ja rinnapiima andmisest

25. Nov 2022, 08:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sisulooja @merkaperkaa ehk Merily Rõustik jagab oma kogemust, kuidas ja millal lapsele rinnapiima kõrval tahket toitu andma hakkas.

Hakkasin rinnapiimale lisaks tahket toitu andma lapsele siis, kui ta oli 5 kuu ja 1 nädalane. Natuke isegi venitasin tahke toiduga alustamisega, ent nägin aina rohkem, kuidas ta on toidust huvitatud ning iga kord kui mina midagi sõin ja jõin, siis avas ka beebi suu ja tahtis maitsta. Seega ei lasknud tal kauem oodata, tahtsin, et ta saaks uusi toiduelamusi.

Tahketoidu püreedest alustasin ühe toiduaine kaupa, esimestena proovisime kõrvitsat, porgandit, bataati, brokoli ja lillkapsast. Kuskil kolm nädalat hiljem hakkasin erinevaid toiduaineid ka kokku segama ning veel hiljem valmistasin magusaid püreesid, nt õuna-, pirni- ja ploomipüreed. Kõik püreed valmistasin Philips Avent neli-ühes blender-aurutajaga mis aurutab, segab, sulatab ja soojendab ning panin seejärel sügavkülma, et iga päev lapse söötmine oleks kiire ja lihtne ning püreed juba valmis.

 

Hetkel söömegi kord päevas lõunaks püreed, mis peamiselt on juurviljadest. Liha ei ole veel toidukorda lisanud, ent ega ka see aeg väga kaugel ei ole ning siis hakkan ka suuremat tähelepanu pöörama toitainetele, et väike preili ikka kõik vajaliku kätte saaks. Suhkrut ja soola toitudesse ei lisa, ega plaani seda ka enne esimest eluaastat teha. Suhkruga kindlasti ei kiirusta!

Kuna minu laps on alles 5-kuune, siis esmajärjekorras sööme praegu ikkagi rinnapiima ning lisatoiduna püreed. Mõlemat saab väike preili nii palju nagu ise soovib. Rinna andmist kindlasti veel niipea lõpetada ei taha. Esimese lapsega lõpetasin rinnapiima andmise, kui ta oli pea poolteist aastat vana, eks paistab kuidas teise lapsega läheb. Täielik super abimees on Philipsi neli-ühes blender juba praegu püreede tegemisel ning kindlasti tahan lähiajal lisada menüüsse ka pudrud, esmalt riisi- ja tatrapudrud.

Lihtsalt blenderdan helbed peeneks pudruks ning ongi õhtusöök olemas.