Kas saada lapsed nooremas või vanemas eas? Reese Witherspoon jagab oma kogemust

Kas saada lapsed nooremas või vanemas eas? Reese Witherspoon jagab oma kogemust

30. Sep 2019, 15:25 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nii nooremas kui ka vanemas eas lapse saamisel on plusse ja miinuseid. Mõned naised otsustavad lapsed saada 20ndate alguses, teised 30ndate lõpus, kolmandate eest otsustab elu ning neljandad on sünnitanud nii nooremas kui ka vanemas eas. Üks neist on ka näitlejatar Reese Witherspoon (pildil).

Ta räägib YouTube's oma emaks saamise kogemusest:

"Ma jäin rasedaks, kui olin 22. Sünnitasin, kui olin 23. Kui päris aus olla, oli see hirmutav. Ma olin hirmunud. Ma ei teadnud, mida ma oma töö või oma karjääriga peale hakkan," sõnab Witherspoon.

Pärast esimese lapse sündi tundis ta, et kaotas täielikult oma iseseisvuse ning kogu mõtteviis muutus: "Sa ei mõtle sellele, kas sul on külm või palav, sa mõtled oma lapsele ja sellele, kas temal on külm või palav."

Teisalt on väikeste laste kasvatamine kehale kurnav füüsiline töö, mistõttu on Witherspoon rahul, et sai esimesed lapsed suhteliselt noorena. Witherspooni teine laps sündis, kui ta oli 27, kolmas aga, kui näitleja oli juba 37. "Jumal, kui palju 37-aastasena lapse saamine raskem on!" kinnitab ta. 

Millal on õige aeg saada lapsed?

Reese soovitab esmalt läbi mõelda oma töö- ja rahaalased võimalused (USA-s puudub riiklik vanemahüvitis ja ravikindlustus ning laste saamine on äärmiselt kulukas). 

Vaat, et kõige olulisemaks peab Reese lapse saamise juures tugivõrgustikku. Kui tema esimene laps sündis, ei saanud ta elada oma emaga ühes linnas. Seega liitus ta ühe emade joogarühmaga. Sealsetest naistest sai tema tugivõrgustik ning on seda tänaseni. Teiste emade lahkus ja tugi on emaduse juures äärmiselt tähtis, kinnitab ta. 

Lõpetuseks nendib aga Witherspoon, et kui naine tahab emaks saada, siis on tal selleks õigus Lapse saamist ei pea edasi lükkama, sest kõik ühiskonna või iseenda poolt seatud eeldused pole täidetud. "Sa saad hakkama - mina sain hakkama, su ema sai hakkama, su vanaema sai hakkama. Milline iganes sinu emaduse teekond välja näeb, ma soovin sulle õnne, armastust, helgust, edu, rõõmu! Emaks olemine on suurepärane. See on suurim osa mu elust," ütleb Reese. 

 

Kas Sinu jaoks sobis paremini emaks saamine nooremas või vanemas eas? Kas üldse ja millised eeldused võiksid Sinu hinnangul olla täidetud enne laste saamist?