Maaleht toob lugejateni mõned põhitõed, kuidas viirushaigusest hoiduda, mismoodi nakatumise korral käituda ja milline peaks olema järelravi.
1. Külm ei tõrju viiruseid. Väga külmal ajal püsivad inimesed lihtsalt rohkem kodus. Suvel aga on hingamisteede haiguseid vähem, sest päikesekiirgus hävitab viiruseid.
2. Viirused levivad köhides või aevastades õhu kaudu inimeselt inimesele, kui nende vahel on vähem kui üks meeter.
3. Põhilised hingamisteede viirushaiguse kaebused on palavik, nohu, kurguvalu ja köha. Gripile on aga iseloomulik kõrge palavik, lihase-liigesevalu, kuiv köha, peavalu, halb enesetunne.
4. Viirused tabavad harilikult vähenenud immuunsusega inimesi. Immuunsust tugevdavad värskes õhus liikumine, mitmekesine vitamiinirikas toitumine, sport ja piisav uni, ravimteed, sibul ja küüslauk. Kasuks tulevad a tubade tuulutamine ja käte pesemine.
5. Esimesed abinõud, kui haigus hakkab ligi hiilima, on soe jalavann, palju teed ja vett juua, kodus puhata. Kurgule taruvaik ja mesi, kummel ja pärnaõis. Ninna soolvelahus. Kuni 38-kraadist palavikku ei tohi alandada.
6. Pärast haigust tuleb immuunsüsteemi tugevdada ja kui on läbitud antibiootikumikuur, siis kindlasti ka soolestiku mikrofloora taastamiseks läbida probiootikumikuur.
Kas teie pere on sel sügishooajal juba viirushaigustega kimpus olnud või olete senini pääsenud?