Näosaate võitja annetas enneaegsetele lastele 10 000 eurot

Näosaate võitja annetas enneaegsetele lastele 10 000 eurot

04. Dec 2017, 16:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Valter Soosalu. Foto: Tv3


Eile õhtul lõppes menusaate "Su nägu kõlab tuttavalt" kuuenda hooaja finaalsaade paljudele lapsevanematele suure rõõmuuudisega. Nimelt otsustas hooaja võitja, noor muusik ja koorijuht Valter Soosalu annetada auhinna 10 000 eurot MTÜ-le Enneaegsed Lapsed.

Ka Soosalu ise sündis enneaegsena, kaaludes 2.3 kilogrammi. 

Soosalu otsus tõi õnnepisarad silma paljudele enneaegsete laste vanemaid koondava Facebooki grupi "Enneaegsed imed" liikmeile. 

"Vaatasin eile SNKT saadet ja olin väga rõõmus, kui võitjaks kuulutati Valter Soosalu, ta vääris seda võitu! Veel suurem üllatus tabas mind siis, kui Valter Soosalu avaldas, kellele 10 000 eurone annetus läheb. Peale seda, kui Valter ütles, et neid pisikesi, kes sünnivad varem, on päris palju... tundsin, kuidas kogu keha hakkas värisema ja pisarad tulid silma. Pidin mitu korda üle küsima, et kas tõesti ma kuulsin õigesti? Kas tõesti just meie saime selle toetuse? See oli uskumatu, siiani ei suuda ma uskuda. Oleme Valterile südamest tänulikud, olen nii õnnelik, et meid on märgatud! Aitäh, aitäh, aitäh!" kommenteeris MTÜ asutaja, viis aastat tagasi sügavalt enneaegsena sündinud poja ema Kristel Kukk. 

"MTÜ Enneaegsed lapsed eesmärgiks on toetada perekeskse ravi edendamist ja olla toeks enneaegsete laste peredele. Soovime saadud annetuse eest soetada nelja Eesti haiglasse (Pelgulinna Sünnitusmaja, Tallinna Lastehaigla, Ida-Tallinna Keskhaigla, TÜK lastekliinikum) imetamise toetamise abivahendeid – rinnapumbad, rinnapiima sulatusseade, imetamispadjad (kaksikutele), aga näiteks ka biliburiini madrats jpm. Lisaks on meie soov arendada kogemusnõustamise teenust. Kogemusnõustamine on nõustamise ja toetamise viis, kus inimesed, kellel on vastav isiklik kriisikogemus, jagavad oma teadmisi ja pakuvad tuge tekkinud olukorras. Tänaseks nõustavad meie kogemusnõustajad enneaegsete laste peresid vabatahtlikuna Tallinna Lastehaiglas, Ida-Tallinna Keskhaiglas ja Pelgulinna Sünnitusmajas. MTÜ Enneaegsed lapsed kogemusnõustajad kuuluvad omakorda MTÜ Kogemuse Jõud alla, mis koondab kogemusnõustajaid üle Eesti, kes on võtnud eesmärgiks olla abiks ja tervise probleemide tõttu kriisi sattunud inimestele ja nende lähedastele psühhosotsiaalse heaolu taastamisel kogemusnõustamise kaudu. Soovime toetada uute inimeste koolitamist ja nõustamise jätkusuutlikumaks muutmist," selgitas Kukk.

Enneaegselt siia ilma sündinud laste perekondasid saavad annetustega aidata ka kõik teised inimesed. Praegu on käimas iga-aastane annetuste kogumine jõulupakkide jaoks peredele, kes peavad pühad enneaegse beebiga haiglas veetma.

"Päkapikud juba piiluvad! Jõuluaeg on rõõmu ja ootuste aeg. Aeg pere ja lähedaste jaoks. Kahjuks peavad paljud enneaegsed lapsed ja nende vanemad veetma kogu pühadeaja haiglas," kirjutab MTÜ. "Sinu headus toob haiglas viibivatele peredele jõulurõõmu!"

Annetuse saab teha MTÜ Enneaegsed lapsed kontole:
Swedbank EE492200221058793779
Seb EE251010220249430227
LHV EE237700771002467527
Selgitus: "jõuluime" ja oma isikukood.

 

Kuidas Sina näosaate võitjaga rahule jäid? Kes oli Sinu favoriit ning millisele organisatsioonile oleksid ise võitjana annetanud?