Mooncup on tampoonist parem - tervisele, keskkonnale, rahakotile ja seksuaalelule

Mooncup on tampoonist parem - tervisele, keskkonnale, rahakotile ja seksuaalelule

31. May 2016, 16:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Menstruaalanum või menstruatsioonianum on väike silikoonist tops, mis sisestatakse tampooni asemel tuppe. Veri koguneb topsikesse, mida siis aeg-ajalt tühjendada ja puhastada tuleb. Eestis kutsutakse menstruaalanumat enamasti mooncupiks - siin levinuima brändi järgi.

Menstruaalanum on tervisele ohutum kui tampoon, sest ei sisalda ärritavaid materjale, ei põhjusta tupekuivust ega ebamugavustunnet tupes. Nimelt imavad tampoonid koos verega endasse ka tupe loomuliku niiskuse.

Menstruaalanum on tunduvalt keskkonnasõbralikum, sest on korduvkasutatav - tampoone ja hügieenisidemeid kasutav naine jätab endast elu jooksul maha 124-150 kilogrammi aeglaselt lagunevat prügi. Üks Mooncup asendab umbes 3250 tampooni.

Menstruaalanum on hea ka rahakotile - piisab ühekordsest väljaminekust, igakuised kulutused sidemetele ja tampoonidele jäävad ära.

Paraku ei ole menstruaalanumate kasutamine aga siiski kuigi levinud, sest nende kuvand pole just positiivne. Tihti peetakse menstruaalanumat millekski, mida kasutavad ainult radikaalsed ökonaised. Mõte verd täis topsikese välja võtmisest ja puhastamisest tundub ebameeldiv ja hirmuäratav - eriti avalikus tualettruumis. Tegelikult on need mõtted aga pelgalt meie harjumuste taga kinni.

Vastupidi - menstruaalanum on üks üsna seksikas vidin. Hiljutises uuringus leiti, et menstruaalanuma kasutamine tampoonide asemel parandab olulisel määral naise seksuaalelu kvaliteeti. Põhjus on see, et anuma kasutamine vähendab tupe kuivust ja tõstab vaagnalihaste toonust. Lisaks leiti, et anuma kasutamine parandab olulisel määral ka naise unekvaliteeti, vähendab menstruatsioonivalusid ning menstruaalanumat kasutavatel naistel on vähem probleeme menstruatsiooniga seotud ebameeldiva lõhnaga.

Tegelikult ei ole anuma tühjendamine sugugi nii traagiline protsess, sest seda tuleb teha tunduvalt harvem kui tampooni või sideme puhul - piisab näiteks hommikul ja õhtul. Ka ei ole vaja topsikest avalikus vetsus kabiinist välja kraanikausside juurde viia - piisab selle paberiga puhtaks pühkimisest või pudelist vee peale valamisest. Pese lihtsalt enne tualetti sisenemist käed.

 (Allikad: Metro, Mooncup)

 

Kas nüüd julged proovida?

Mirjam Mirjam 01. Jun 2016, 09:12

Vabalt! Võtan kohe plaani. 😀