Äädikakärbeste nuhtlust ei taha oma koju keegi. Nippe, kuidas neist vabaneda, on mitmeid. Siin on aga parimad nõuanded, kuidas äädikakärbeste teket kodukeskkonda algusest peale vältida:
1. Valmista looduslik putukatõrjevahend
Kärbsed ei kannata cayenne'i pipra lõhna. Sega pihustiga pudelisse cayenne'i pipart ja vett ning pihusta saadud segu ukseraamile, aknapragudele ja teistesse kohtadesse, kust võiks arvata, et kärbsed tuppa pääsevad. Pipralõhna peale kaob neil igasugune soov siseneda. NB! Ole segu piserdamisega ettevaatlik - cayenne on äärmiselt terav ja tekitab silma sattudes ärritust. Hoia seda lastele kättesaamatus kohas.
2. Istuta ürte
Lavendel, basiilik ja piparmünt on kärbeste seas ebapopulaarsed taimed, sest need levitavad neile ebameeldivat aroomi. Istuta ürttaimed pottidesse ja aseta potid köögiaknale, et äädikakärbseid köögist eemal hoida.
3. Kavalda kärbsed veekottidega üle
Kui riputad uste ja akende lähedusse väikesed läbipaistvad kilekotid, mille täidad veega, aitab ka see kärbseid eemal hoida. Öeldakse, et valgus langeb kilekotile nõnda, et selle murdumine meenutab kärbestele ämblikuvõrku ning seega väldivad nad selle lähedusse sattumist. Sama efekti saavutad ka vanu cd-plaate akende ning uste lähedusse riputades.
Mida oled Sina teinud, et äädikakärbeste hilissuvist invasiooni vältida?
Minu nõuanne on, et jäta veiniäädika pudel avatuks. See on äädikakärbeste jaoks superatraktsioon, kust nad enam ei pääse...
Head nõuanded!
Mul sama. Et ei tekiks äädikakärbseid, on esimene asi vaadata, et ei tekiks nende allikaid. Nende invasiooniperioodil hoiame värsket kraami külmikus ja prügikast läheb tühjendamisele iga hommik. Ei ole tekkinud sel viisil 😀
Mina üritan jälgida, et puuviljad/köögiviljad saaksid paari päeva jooksul tarvitatud ja toidujäätmed toast võimalikult kiirelt eemaldatud.