Majapidamisnipp: Nii väldid äädikakärbeste invasiooni

Majapidamisnipp: Nii väldid äädikakärbeste invasiooni

09. Sep 2015, 18:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Äädikakärbeste nuhtlust ei taha oma koju keegi. Nippe, kuidas neist vabaneda, on mitmeid. Siin on aga parimad nõuanded, kuidas äädikakärbeste teket kodukeskkonda algusest peale vältida:

1. Valmista looduslik putukatõrjevahend 

Kärbsed ei kannata cayenne'i pipra lõhna. Sega pihustiga pudelisse cayenne'i pipart ja vett ning pihusta saadud segu ukseraamile, aknapragudele ja teistesse kohtadesse, kust võiks arvata, et kärbsed tuppa pääsevad. Pipralõhna peale kaob neil igasugune soov siseneda. NB! Ole segu piserdamisega ettevaatlik - cayenne on äärmiselt terav ja tekitab silma sattudes ärritust. Hoia seda lastele kättesaamatus kohas.

2. Istuta ürte 

Lavendel, basiilik ja piparmünt on kärbeste seas ebapopulaarsed taimed, sest need levitavad neile ebameeldivat aroomi. Istuta ürttaimed pottidesse ja aseta potid köögiaknale, et äädikakärbseid köögist eemal hoida.

3. Kavalda kärbsed veekottidega üle 

Kui riputad uste ja akende lähedusse väikesed läbipaistvad kilekotid, mille täidad veega, aitab ka see kärbseid eemal hoida. Öeldakse, et valgus langeb kilekotile nõnda, et selle murdumine meenutab kärbestele ämblikuvõrku ning seega väldivad nad selle lähedusse sattumist. Sama efekti saavutad ka vanu cd-plaate akende ning uste lähedusse riputades.

Mida oled Sina teinud, et äädikakärbeste hilissuvist invasiooni vältida? 

11. Sep 2015, 13:01

Minu nõuanne on, et jäta veiniäädika pudel avatuks. See on äädikakärbeste jaoks superatraktsioon, kust nad enam ei pääse...

Irinaaa Irinaaa 11. Sep 2015, 09:34

Head nõuanded!

Mul sama. Et ei tekiks äädikakärbseid, on esimene asi vaadata, et ei tekiks nende allikaid. Nende invasiooniperioodil hoiame värsket kraami külmikus ja prügikast läheb tühjendamisele iga hommik. Ei ole tekkinud sel viisil 😀

09. Sep 2015, 21:17

Mina üritan jälgida, et puuviljad/köögiviljad saaksid paari päeva jooksul tarvitatud ja toidujäätmed toast võimalikult kiirelt eemaldatud.