Vaikselt hakkab juba liikuma info, et turvahällid- ja toolid ei ole eatud. Kuigi tundub, et plastikuga ei juhtu midagi, muutub see pikaajalisel seismisel rabedaks, ning võib õnnetuse korral teie lapse elu ohtu seada. Turvavarustusest rääkivas blogis kirjutab Ketlin Sangla, kuidas turvavarustuse vanust hinnata.
Tootelt tuleb leida tootmiskuupäev, mis on pressitud numbriliselt või kellade süsteemina. Kellade süsteemi on kindlasti paljud oma laste turvahällil- või toolil näinud, kuid ei oska seda lugeda. Tegelikult on asi väga lihtne:
Nr 1-12 määrab kuu
Nr 0-3 määrab kuupäeva esimese numbri
Nr 0-9 määrab kuupäeva teise numbri
Nr 09, 12 vms määrab aasta
Antud joonisel on seega kuupäev: 05.03.2008
Kui tootmiskuupäev on leitud, tuleb lugeda kasutusjuhendist mitu aastat antud turvaseadet kasutada tohib ning lisada tootmiskuupäevale lubatud kasutusaastad. Kui kasutusjuhendis puudub vastav märge, siis peame küsima lubatud kasutusaastaid otse tootjalt. Harvem leidub tooteid, millel on juba „kõlblik kuni“ kuupäev peal.
Kindlasti tasub arvestada asjaoluga, et toode on kasutuskõlblik esimese avariini või „kõlblik kuni“ kuupäevani. Vaadake oma turvavarustus üle ja kasutatud toote ostmise puhul paluge pilti kogu infost. Nii saate kindel olla, et ei sea oma lapse elu ohtu.