Koroonaviiruse kolmas laine tõstab pead: need on uued piirangud

Koroonaviiruse kolmas laine tõstab pead: need on uued piirangud

02. Aug 2021, 16:26 Emmede Klubi Emmede Klubi

Alates tänasest, 2. augustist on uuesti kohustuslik kanda ühistranspordis maske. Alates järgmisest esmaspäevast, 9. augustist saab avalikel üritustel ja tegevustes vabalt osaleda vaid need inimesed, kellel on ette näidata koroonatõend. 

Kui avalikul üritusel koroonatõendi olemasolu ei kontrollita, siis siseruumides võib osaleda kuni 50, õues kuni 100 inimest. 

Kui aga ürituse või tegevuse korraldaja korraldab koroonatõendi kontrolli ja laseb sisse ainult koroonatõendiga inimesi, võib üritusel või tegevuses osaleda siseruumides 6000 ja õues 12 000 inimest. 

Covid-19 tõendi saamiseks peab olema inimesel olemas üks kolmest:

  • Vaktsineerimispass lõpetatud kuuri kohta.
  • Tõend koroonaviiruse läbipõdemise kohta viimase kuue kuu jooksul.
  • Negatiivse tulemusega koroonatest, mis on kiirtesti puhul kuni 48 h ja PCR-testi puhul kuni 72 tundi vana. Oluline on, et arvesse lähevad vaid tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud antigeeni kiirtestid, mitte ise poest ostetud ja kodus tehtud testid! Ürituste korralda võib organiseerida sissepääsu juurde tervishoiuteenuse osutaja kiirteste läbi viima, kuid ürituse korraldaja ei pea seda tegema. Kui ürituse korraldaja seda ei tee, on testimise kohustus inimesel endal. 

Covid-19 tõendi saab alla laadida patsiendiportaalis www.digilugu.ee.

Uus piirang kehtib kõigile avalikele üritustele ja tegevustele: koosolekutele, konverentsidele, teatrietendustele, kontsertidele, kinoseanssidele, ööklubidele, kasiinodele, piljardisaalidele, laste mängutubadele, jumalateenistustele, muuseumidele, näitustele, sportimisele, treenimisele ja võistlustele, noorsootööle, huvitegevusele, huviharidusele, täienduskoolitustele ja täiendusõppele, saunadele, spaadele, basseinidele, veekeskustele, ujulatele, toidukohtadele. 

Enne ürituse või tegevuse algust peavad kõik vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või testi teinud inimesed esitama korraldajale vastava tõendi. Korraldaja peab kontrollima kõigi osalejate tõendeid, nende ehtsust ja kehtivust ning kahtluse korral tuvastama tõendi esitaja isikusamasuse. Kontrollida tuleb kõiki pealtvaatajaid, aga ka näiteks töötajaid, toitlustajaid ja esinejaid. Kui inimene oma nakkusohutust ei tõenda, siis ei saa ta üritusel või tegevuses osaleda.

Nakkusohutust ei pea tõestama lapsed (alla 18-aastased) ega erivajadustega inimesed.