Kolm mõjuvat põhjust, miks me peaksime saamatu issi naljad igaveseks lõpetama

Kolm mõjuvat põhjust, miks me peaksime saamatu issi naljad igaveseks lõpetama

29. Jun 2018, 17:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pilt beebiga vaid tunnikeseks üksi jäänud, kakaste ja piimaste riietega ahastuses isast südantlõhestavalt nutva beebi kõrval? Bodi, mida reklaamitakse lausega "isegi isad saavad selle selga"? Kõik need filmid ja telesarjad, mis on üles ehitatud seksistlikule stereotüübile, justkui ei saaks isad ilma naisteta lastega hakkama? Kuigi isad pole iialgi varem olnud laste kasvatamisse nii kaasatud nagu tänapäeval, on saamatu isa stereotüüp ikka veel laialt levinud ja paljude naljade aluseks.

Tuntud koomik Kristina Kuzmic avaldas hiljuti oma Facebooki leheküljel kolm mõjuvat põhjust, miks ta sellistes naljades iialgi osaleda ei kavatse.

"Kuigi ma saan aru, et isadest ebakompetentsete, lapsikute idiootide mulje jätmine on internetis (ja üldse meedias) populaarne nali, ei kavatse ma seda järgnevatel põhjustel mitte kunagi teha.

1. Samal põhjusel, miks ma ei mõnitaks emasid - ma hoian kõigile lapsevanematele pöialt.

2. Sest ma ei usu, et mõnitamine või parastamine oleks kunagi motiveerinud kedagi paremini toime tulema. Vastupidi - enese lootusetu läbikukkujana tundmine suurendab tõenäosust lootusetult läbi kukkuda.

3. Mul on pojad, kes tahaksid võib-olla ühel heal päeval samuti isaks saada, ja ma keeldun loomast sisu, mis tekitaks mu poegades tunde, et mehed on vähemvõimekad lapsevanemad või koduloojad.

Ükski lapsevanem pole ideaalne. Ei emad ega ka isad. Ja kui mehed räägiksid emadest nii, nagu naised räägivad isadest, peetaks seda ühiskonnas täiesti vastuvõetamatuks. Nii et, palun, lõpetame oma naljades ja eelarvamustes terve soo ebaadekvaatseks tembeldamise. Ja isad, teadke, et te olete tähtsad!"

Lisaks sellel sõnavõtule avaldas Kuzmic ka isade mõnitamise probleemi läbi huumoriprisma käsitleva vido:

 

(Allikas: Scary Mommy)


Mida arvad saamatu isa stereotüübist Sina?