9 viisi, kuidas ennast oma sünnitusjärgses kehas taas seksikana tunda

9 viisi, kuidas ennast oma sünnitusjärgses kehas taas seksikana tunda

14. Feb 2015, 20:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapsesaamine muudab kõike – ka seda, kuidas sa ennast oma kehas tunned. Isegi kui sa tead, mida selle kullast kallima beebi ilmale toomine sinult nõudis, ei ole seksapiili taastamine alati miski, mis kuus nädalat pärast beebi sündi iseenesest juhtub. Kahtlused ja ebakindlused on pärast sünnitust täiesti normaalsed ning paljud naised tunnevad pärast sünnitust seksuaalelu juurde tagasi pöördumise eel hirmu. Pealegi ei pruugi sul selleks üleüldse isu olla. „Sind valdavad praegu meeletu väsimus ja stress, mis on igaühe jaoks tohutud libiidotapjad“, selgitab seksuaalterapeut Vanessa Marin. „Sul võib olla tunne justkui su keha ei oleks enam sinu enda oma ja sa taastud jätkuvalt sünnituse füüsilistest tüsistustest. Rääkimata sellest, et imetamise ja mähkmevahetuste vahel on seksi jaoks aja leidmine oluliselt raskendatud.“ Kuidas siis leida intiimelu elamiseks aega ja, veel enam, tuua sensuaalsus ja seksikus oma suhtesse tagasi? Siin on mõningad nõuanded:

Andesta endale.

Pereterapeut ja seksuaalnõustaja dr. Kat Van Kirk ütleb, et paljusid naisi vaevavad sünnitusjärgselt irratsionaalsed mõtted, ärevus ja mured, mida põhjustavad peamiselt hormoonid. Hirmust uuesti rasestuda kuni sünnitusjärgse depressiooni või isegi armukadeduseni (et mees beebile rohkem tähelepanu pöörab kui sulle) – kõik need mõtted ei ole mitte ainult täiesti normaalsed, vaid ka midagi, mille eest iseendale andestada, ütleb Kirk. „Proovi sellel minna lasta,“ soovitab ta. Pea meeles, et need tunded ja mõtted ei kesta igavesti ja mida rohkem tähelepanu sa neile pöörad, seda suuremana nad näivad. „Et ennast taas seksikana tunda, pead proovima need mõtted kõrvale heita, need positiivsetega asendada ning õppima ennast jälle oma kehas iseendana tundma.“

Broneeri massööri juurde aeg.

Su ämm on pikemat aega anunud võimalust mõnel pärastlõunal beebi eest hoolitseda – lase tal siis seda teha. Beebi „üksi“ jätmine võib sinu jaoks raske olla, kuid pea meeles: sa pead taas iseenda jaoks aega leidma õppima. Unetute ööde ja stressist ning murest tingitud lihaspingete vastu aitab massaaž imehästi. See mõjub hästi nii mentaalses kui ka sensuaalses mõttes. „Enda eest hoolitsemine aitab sul lõõgastuda ja meenutada, et sa ei ole kõigest ema,“ ütleb Kirk. Pealegi: sa kandsid just üheksa kuud enda üsas last ja tõid ta seejärel ilmale – sa oled massaaži enam kui ära teeninud!

Korraldage kohtinguõhtu – kodus.

Eksperdid on ühel nõul, et üks parimaid viise end sünnitusjärgselt taas seksikana tunda, on sellest oma partneriga rääkida. Tõenäoliselt tunneb ka tema ennast teie seksuaalelu pärast ebakindlalt, ärritunult või ärevalt. Kirk soovitab kodust kohtinguõhtut, et südamest südamesse rääkida ning teha seda pigem varem kui hiljem. „Ärge oodake seni, kuni väikestest muredest saavad suured probleemid,“ ütleb Kirk. „Nähke seda, kui vahvat eksperimenti - te saate pärast pikka pausi teineteist jälle tundma õppida ja taasavastada.“ Oma intiimsusega seotud murede, ebamugavuste ja ootuste sõnadesse panemine võib aidata teil taastada sideme, mis teid algselt teineteisega kokku (altari ette) viis.

Pane see enda jaoks kirja!


Mõtetel on tohutu jõud ja kui sa ennast pidevalt kritiseerid, võib enesekindluse ja voodielu taastamine väga raskeks osutuda. Selle asemel, et kurvastada kehaosade pärast, mis ei ole enam nii trimmis ja pringid nagu enne sünnitust, võid oma enesetunde parandamiseks ning igapäevaseks meeldetuletuseks väikesi märkmeid teha. Kleebi peeglile post-it või seadista telefoni meeldetuletus ning pane sinna kirja asju, mida sa enda keha juures hindad ja armastad. Püüa endale meelde tuletada, kui suur saavutus lapsesaamine sinu keha jaoks on – sa tõid siia ilma uue elu. Ära ole enda vastu nii karm ja pea meeles, kui suurepärane sa (ja sinu keha!) tegelikult ikkagi oled.

Räägi oma sõbrannadega!

Usu – sa ei ole ainus naine, kes sünnitusjärgselt tunneb, et tema libiido ei ole endine. „Sõpradega rääkimine võib anda sulle enesekindluse ja teadmise, et jahtunud kirg on vaid ajutine nähtus – see ei kesta igavesti,“ selgitab Kirk. Lisaks võivad su sõbrad aidata uut rutiini luua – kasvõi lihtsalt regulaarselt kohvitades ja juttu puhudes.

Isegi, kui sa seda ei kanna – osta see ära!

Olgem ausad – praeguses eluetapis on sul vedanud, kui sa üleüldse duši allagi jõuad ja kohe kindlasti ei jõua sa enamuse ajast kanda midagi pidulikumat kui pisut rinnapiimased kodudressid. Aga isegi kui sa ei kujuta ette, millal tuleb järgmine võimalus ennast üles lüüa ja tõeliselt kaunina tunda, võid sa endale mõne seksika riideeseme osta, ütleb Kirk. Olgu see kas kaunis pesu või mõni seksikas kleit, mida sa endale oma lemmikpoest kaua ihaldanud oled – kuluta see raha ja luba endale midagi ilusat! Selle riidekapis nägemine tõstab su tuju ja ahvatleb sind tõenäoliselt leidma aega selle kandmiseks enne, kui su põnn lasteaeda läheb.

Tegele „eneseavastusega“.

Tõenäoliselt on viimasest korrast, kui sa iseendaga allpool vööd aega veetsid, mõnda aega möödas. Kuid eriti pärast sünnitust on see tähtsam kui kunagi varem – avastada, millised on sinu mõnupunktid ning mis sinu jaoks kõige erutavamalt mõjub. „Masturbeerimine on kirelõõma taastamiseks väga oluline,“ ütleb Kirk. „See aitab sul kontrolli haarata ning end oma kehas taas vabalt tunda.“ Oma sünnitusjärgset keha tundma õppides – jah, ka allpool vööd – on sul ka lihtsam oma armsamat juhtida ja juhendada.

Ärge eelmängu vahele jätke!

Voodielu juurde tagasi pöördudes tuleb selle jaoks varuda aega. Marin soovitab mõelda kordadele, kui sina ja su mees enne esimest korda vahekorda astumist teineteise lähedust nautisite. „Te võite pikalt suudelda, alasti kaisus teineteise lähedust nautida, üksteisele erootilisi massaaže kinkida või koos masturbeerida,“ soovitab ta. Puudutused äratavad sinus taas huvi ja isu ning taastavad teie endise seksuaalelu.

Lõpetage skeemitamine ja kasutage võimalust!

Kui sa ennast taas seksikana tunned ning seksiks jälle valmis oled, avastate sina ja su partner peagi, et mis selleks tekkivatesse võimalustesse puutub, määrab reeglid teie beebi. Selle asemel, et kohtinguõhtuid planeerida, soovitab Kirk seksida siis, kui võimalus tekib. „Tehke enne beebi ärkamist või tema päevaune ajal duši all kähkukas,“ ütleb ta. „Kui võimalus tekib, kasutage seda.“

(Allikas: Fitpregnancy.com)

Emmede Klubi