21-28 september: Kuhu minna, mida teha?

21-28 september: Kuhu minna, mida teha?

21. Sep 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Alanud nädal tuleb pisut pilvine. Ka temperatuurid on vaiksel langusteel, oodata on 9-16 soojakraadi. Samas on ilmad ikkagi tuulevaiksed ja enamasti ka kuivad, mistõttu: soojad riided selga ja värsket pilvist õhku nautima, sest selgi nädalal toimub üle Eesti kehvast seeneaastast hoolimata hulgaliselt seeneteemalisi pereüritusi.

Juhuks, kui ilmateade siiski vett ei pea, pakub Emmede Klubi igaks nädalapäevaks välja ka tubaseid tegevusi!

ESMASPÄEV

* Kell 10:00 seenenäitus "Sügis ja seened" Kabli looduskeskuses.

Kõigil seenehuvilistel on võimalus tulla tutvuma seentega (õuealal on seenenäitus/väljapanek). Igal sügisel on kodupaiga metsad erinevaid seeni täis. Igal sügisel tekib nii mõnelgi seenelisel küsimus: kas on ikka söödav või mitte? Sellega seoses tutvustatakse Kabli looduskeskuses erinevaid seeni ja nende kasvukohti. Kellel metsa minekuga kiiret pole, saab looduskeskuses vaadata filmi "Seened - mitte ainult söögiks" ja pidada soovi korral piknikku oma moonakotiga.

Vaata lisainfot SIIN

* Kell 10:30 ja kell 12:30 haridusprojekt "Balletilugu" rahvusooperis Estonia pakub balletilusti kõige pisematele.

Haridusprojekt „Balletilugu” toimub balleti proovisaalis ning pakub kõige pisematele balletihuvilistele tantsulusti ja vaatamisrõõmu. „Balletilugu” koosneb kahest osast: esimeses osas õpitakse tundma balleti ajalugu ja vaadatakse erinevaid balletinumbreid, teises pooles saavad lapsed proovida balletiseelikuid ja varvaskingi ning koos Eesti Rahvusballeti tantsijatega õppida selgeks ühe tantsu.

Proovisaalis ollakse kas vahetusjalanõudega või sokkis. Soovitatav vanus 4–10 eluaastat. Pilet: 6 eurot. Vaata lisainfot ja teisigi toimumisaegu ning osta pilet ette SIIT


TEISIPÄEV

* Kell 11:00 Beebihommik Viimsi Kinos ja Viimsi Spa Lastekeskuses.

Kell 12:00 Viimsi Kinos komejant marakrattide jagamisest peale lahkuminekut "Lahutus Prantsuse moodi".

Kinosaalis on seansi ajal mahe valgustus ja beebikõrvale sobilik helinivoo. Kinos on garderoob ja nii kino kui lastekeskuse tualetis mähkimislauad. Iga EMME-piletiga kinokülastaja kasutuses on saalis kaks kõrvutiolevat istekohta. Kaasa saab võtta ka turvahälli. Lastele, kel isu filmi ajal saalis ringi vaadata, on kinoekraani ees oleval põrandal pehme matt mänguasjadega.

Beebikino piletiga on Viimsi SPA lastekeskuses mängimine tund enne filmiseansi algust 11:00-12:00 ja tund peale filmiseansi lõppu TASUTA. Samast saab osta ka kinopileti.

EMME-pileti hind 4,50€, kuni 3-aastased lapsed tasuta. Alates 3. eluaastast lapsepilet 2,90€

Loe lisainfot SIIN


KOLMAPÄEV

* Kell 10:00 Risti kultuurikeskuse saalis kohtumine lastekirjanik Ilmar Tomuskiga.


NELJAPÄEV

* Kell 9:30 Vilsandi sügisretk.

Sügisrände vaatlusretk mererannikul ja avaratel niitudel. Algus Loona teabepunktis, hiljem bussiretk vaatluspunktidesse. Tutvutakse sügisloodusega ja loeme üksteisele ette tekstilõike, mida kohalikud kirjanikud ja poeedid on sügismeeleolust kirjutanud.

Retkele tuleb eelregistreerida! Vaata lisainfot SIIN

* Kell 17:00 planetaariumietendused Tartu tähetornis.

Septembri lõpuni toimuvad igal neljapäeval ja reedel kell 17.00 Tartu tähetornis planetaariumietendused, kus saab heita pilgu tähistaevasse ning kuulata põnevaid lugusid tähtedest ja tähtkujudest. Räägitakse sellest, mida on taevas näha sügiskuudel. Lisaks etendusele saab kuulda palju huvitavat astronoomiast.

Planetaariumietenduse pilet on 2 €. Suuremaid seltskondi palutakse eelnevalt registreerida. Loe lisainfot ja vali endale sobiv toimumispäev SIIT

 

REEDE

20150917155742-92297.jpg

* Kell 10:00-23:00 Teadlaste Öö.

Teadlaste Öö Festival on teadust populariseerivate sündmuste sari, mille tipphetk on 25. septembril aset leidev üleeuroopaline Teadlaste Öö. 20.-25. septembrini 2015. aastal kestva Teadlaste Öö Festivali raames toimub üle neljasaja põneva tasuta teadussündmuse nii Tartus kui üle Eesti.

Vaata, millised pisikestele teadushuvilistele sobivad üritused toimuvad Teaduste Ööl sinu kodukandis SIIT


LAUPÄEV

* Kell 10:00 muinasjutuhommik "Külas muinasjutul" Jõgeva Linnaraamatukogus.

Kuulame muinasjutte, loeme ja meisterdame. Tasuta!

Vaata lisainfot SIIN

* Kell 11:00 seenepäev Varblas.

Traditsiooniks kujunenud seenepäev Matsalu rahvuspargis Varblas koos seeneteadlasega, mille käigus saab õppida tundma meie metsades kasvavaid seeneliike.

Vaata lisainfot SIIN

* Kell 11:00 Hullu Teadlase septembrikuu eksperimendid Tartus.

Igal laupäeval kell 11 ootab Hull Teadlane kõiki suuri ja väikeseid põnevatele eksperimendihommikutele. 26. septembril on teemaks kalad. Saame teada, mille poolest erinevad kalad teistest loomadest ja kuidas nad vee all hingata saavad. Uurime erinevaid kalaliike ja meisterdame endale soomustega kala.

Pilet: 2 eurot, toimumispaik: Tartu Ülikooli muuseum. Loe lisainfot SIIN

* Kell 12:00 Vene Noorsooteatri etendus „Elevandipoeg läks õppima” Tallinnas.

Etendus on vene keeles. Pilet: 5 eurot.


PÜHAPÄEV

* Kell 11:00 rattaretk "Kaunis Vooremaa".

Pühapäeval, 27. septembril toimub RMK Tartu-Jõgeva puhkealal järjekordne rattaretk „Kaunis Vooremaa“. Retk algab ja lõpeb seekord Laiuse alevikus asuva RMK Laiuse kontori juures ja on umbes 40 km pikk. Alustatakse kontori juurest kell 11.00 ja suundutakse sealt edasi lõuna ja ida suunas Vooremaa vahelduvale maastikule. Et ikka jõuvarusid jätkuks, kinnitatakse vahepeal ka keha.

Rattaretk on tasuta! Vajalik eelnev registreerimine. Kaasa päikseline tuju ja ilm. Vaata lisainfot SIIT.

* Kell 11:00 Mustjala seenepäev.

Mustjala looduskeskus Saaremaal kutsub kõiki huvilisi seenepäevale koos seeneteadlasega. Õpitakse tundma meie metsade seeneliike.

Vaata lisainfot SIIN

* Kell 12:00 Teoteatri etendus "Kuidas loomad endale saba said" Tallinnas.

Vana Aafrika muinasjutt sellest, kuidas loomade kuningas Lõvi otsustas ühel päeval, et kõigil loomadel peab olema saba. Milline saba millisele loomale sobib ning milleks seda üldse tarvis läheb? Lavastus on kombineeritud teater, kus mängu võetakse nii käpiknukud, kaisuloomad kui näitlejad.

Etendus sobib 2-aastastele ja vanematele lastele ning kestab 30 minutit. Pileti hind 4-5 eurot. Vaata lisainfot ja osta pilet SIIN

 

IGA PÄEV

* Tasuta septembrikuuõhtud Eesti Vabaõhumuuseumis.

Kuldsed sügisõhtud on vabaõhumuuseumi külastamiseks justkui loodud! Kasuta võimalust, sest 18. - 28. septembril oleme kell 17-20 avatud tasuta!

Kella 18ni on avatud kõik muuseumi talud ja Kuie kool. Värava läheduses asuv Köstriaseme talu ootab külalisi kella 20ni, samuti saab kogu õhtu jooksul teha sisseoste Lau külapoes või käsitööpoes, sõita hobuvankriga ning nautida Kolu kõrtsis sügisandidest inspireeritud roogasid. Külastajaid ootavad ka vahva suvemäng ja looduse õpperada.

Loe lisainfot SIIN

 

Kuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!