14-20 september: Kuhu minna, mida teha?

14-20 september: Kuhu minna, mida teha?

14. Sep 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kahjuks ei ole selgi nädalal täiesti kuiva ilma oodata. Tarkade meteoroloogide ennustusel peaks alanud nädal tulema möödunust pisutki vihmavabam - vihmale kisub mitmel pool Eestit alles nädalavahetusel. Samas temperatuurid liiga madalale ei lange ja mõnel pool võib veel nautida 20-kraadist sooja. Seega julgeb Emmede Klubi seekordses "Nädal perega" sarjas soovitada ka mõningaid värskes õhus toimuvaid toredaid tegevusi.

ESMASPÄEV

* Nädala kõige päikselisem päev on TÄNA!

Tasub mõelda koguperepäevale või -õhtupoolikule loodudes! Kui väikeste lastega pikniku pidamiseks võib 11-18-kraadine õhutemperatuur jääda jahedaks, siis matkamiseks või seenelkäiguks sobib jällegi imehästi.

* 8.09–16.09 peatub Tartus veetsirkus Aqua Show Smile.

Sellel suvel saavad eestimaalased tutvuda Ukraina tsirkusekunstiga. Veesõus osalevad võimlejad, akrobaadid, žonglöörid, ekvilibristid, klounid, maailmatasemel ekstremistid ja trikimeistrid, vaadata saab ka seebimulli- ja tuleetendust. Erilist vaatemängu pakub Euroopa esimene mängivate purskkaevude sõu.

Uuri rohkem lisainfot korraldajalt: Loominguline Ühendus "Koit", tel +372 5890 4259, e-mail vlad2001@hot.ee.

 

TEISIPÄEV

* Kell 9:00 Tartu algklassilaste loodusõppepäev "Sügis õues".

Algklassilaste loodusõppepäeval räägitakse sügisest ja puudest sügisel. Päev toimub Tartu-Jõgeva puhkealal, Tartu puukoolis.

End tuleb eelnevalt registreerida! Lisainfo ja info registreerimise kohta SIIN

* Kell 11:00 mudilaste muinasjututund Tartus.

Täna on kõik kodused üle kaheaastased lapsed oodatud kuulama klassikalisi muinasjutte Karlova-Ropka raamatukokku Tartus.

Soovitav eelregistreerimine tel +372 730 8473.

* Kell 19:00 kogupere munstkunstietendus "Illusioon" Mustkunstiteatris Laagris.

Mustkunstnik Fred-Erik Johansoni lõbus ja üllatusterohke etendus, mis sobib igas vanuses pealtvaatajatele. Muinasjutulised valged tuvid, ebareaalsed ilmumise ja kadumise illusioonid, närvekõditavalt ohtlikud numbrid, humoorikas publiku kaasamine ja parim klassikaline mustkunst igale maitsele. Uskumatu muutub tõeliseks ja imed reaalsuseks: pealtvaatajad hõljuvad õhus, rääkimata lendavast mööblist. Kui veab, siis oled just sina see, kes laval mustkunstnikku abistada saab (aeg-ajalt on repertuaaris ka vana hea saagimise number). Lisaks sellele on kavas ohtralt nalja ja kõik võivad ka ise väikese triki selgeks õppida. Ja loomulikult ilmub valge jänes just siis, kui sa seda kõige vähem oodata oskad.

Loe lisainfot ja osta pilet endale sobivaks toimumiskuupäevaks SIIT

* Algab maanteemuuseumi liiklusnädal "Turvaline koolitee".

15.-18. septembrini toimub Eesti Maanteemuuseumis iga-aastane liiklusnädal „Turvaline koolitee!“, kuhu oodatakse üldhariduskoolide 4.-7. klasside õpilasi, et läbi praktiliste tegevuste meelde tuletada õiget ja turvalist liikluskäitumist. 4.-7. klasside õpilased on just sellises vanuses, mil neile suunatud tegevused peavad olema atraktiivsed ja põnevad. Sel aastal katsetavad omavahelist koostööd õpilased ja robotid.

Toimub töötuba, kus õpitakse robotite ehitamist, programmeerimise algtõdesid, misjärel pannakse robotid mängulinnas ka turvaliselt liiklema. Päev jätkub näitusekeskkonnas Teeaeg, kus uuritakse, mil viisil vanal ajal liigeldi. Samuti uudistatakse liiklusohutuse teemalist näitust.

Programmi hind õpilase kohta on 4 eurot. Vaata lisainfot ja registreeri SIIN


KOLMAPÄEV

* Kell 10:30 Muinasjutuhommik „Miks sügis tahab tulla”.

Tartu Oskar Lutsu nimelises linnaraamatukogus - laste- ja noorteosakonnas.


* GOSPA beebiklubi pakett emmedele ja beebidele.

16.-18.09 ootab GOSPA Kuressaares kõiki pisikesi oma emmedega spaamõnusid nautima. Toimuvad sulistamistrenn lastebasseinis, võimlemine, beebimassaaž, spetsialisti loeng, emade vestlusring kogemuste jagamiseks.

Pakett, mille hind algab 89 eurost, sisaldab kaheöist majutust, treeninguid, loengut, massaaži beebile, hommikusööki emale ja beebile, piiramatuid sauna- ja basseinimõnusid, lapsehoiuteenust.

Loe lisainfot ja broneeri SIIT

 

NELJAPÄEV

20150910170621-19326.jpg

* Alates kell 10:00 Matsalu loodusfilmifestivali loodusharidusprogramm lastele Haapsalus.

Vaadatakse põnevaid lastele sobivaid filme maailmast meie ümber, toimuvad loodusteemalised õpitoad, kus näiteks meisterdatakse liivahiiri ja nende käike või kogutakse mereveest planktonit.

Kõige erilisem sündmus toimub aga õhtul kell 20-21 Iloni Imedemaal: loodusmuuseumi liblikauurija Aare Lindt ootab sind salapärasele liblikate õhtupüügile Iloni Imedemaa õuel. Tule koos perega! Oleme keset pimedat loodust ja püüame liblikaid liblikauurijale omase varustusega, määrame neid ja räägime liblikate elu-olust. Saame teada, miks lendavad ööliblikad valgusele, millest nad toituvad, kus elavad ja mille poolest erinevad ööliblikad päevaliblikatest. Ööliblikate töötuppa on kohtade arv piiratud ja tarvilik eelregistreerimine maarja.kouts@salm.ee.

Vaata nii lasteprogrammi kui ka terve Matsalu loodusfilmifestivali kava SIIT


LAUPÄEV

* Kell 10:00 ja kell 11:30 beebikontsert Rahvusooperi Estonia talveaias.

Võttes eeskuju maailma suurtest ooperiteatritest, korraldab Rahvusooper Estonia beebikontserte, kuhu on oodatud väikelapsed vanuses 0–3.

Ooper-Kvarteti esituses kuuleb klassikalise muusika pärle, mis sobivad hästi nii beebidele esimese kontserdielamuse saamiseks kui ka lapsevanematele nautimiseks. Avatud on kohvik, käepärast on mähkimislaud ja käru saab jätta talveaeda. Toolidel paigal istuma ei pea: talveaia põrandale on laotatud Estonia meistrite tehtud ülisuur muusikateatri teemaline tegelustekk, mille peal vanemad saavad pikutada ja mudilased mängida.

Vaata rohkem infot ja osta pilet SIIT

* Kell 12:00 NO99 kokakool lastele.

"Iga kuu kahel laupäeval saad sa tuua oma lapse või lapsed paariks tunniks meie juurde ning meie peakokk Mari Pere õpetab neile, kuidas teha süüa. Seni oleme teinud lastega pastat, suppi, burgerit koos isetehtud kotletiga ja jäätise magustoitu. On poisse ja tüdrukuid. Üks kaheksa-aastane kutt ütles hiljem, et ta sai esimest korda aru, et toidutegemine võib olla sama lahe kui jalgpall. Mõned on hakanud rääkima, et tahavad suureks saades kokaks saada," kutsub teater NO99.

Piletid müüakse välja üsna vara, mistõttu targem on osta lapsele pilet juba kuu alguses ära. Pilet maksab 17 eurot lapse kohta (hinna sees toorained, valmistamine, uus tarkus, palju lõbu ja sinu vaba aeg).

Laps võiks olla vähemalt kaheksane ja kuni kaheteistkümnene. Kaasa tuleb võtta oma lõikelauake.

Loe lisainfot ja osta pileteid SIIT

* Kell 11:00 traditsiooniline Nõva seenepäev.

Traditsiooniline seentega tutvumise päev. Teaduri juhendamisel vaadatakse slaidiprogrammi seentest, siis suundutakse metsaretkele! Seeni saab korjata üheskoos või omaette. Tähtis on, et asjatundja on lähedal ja küsimused saavad vastuse. Pärast metsast naasmist maitstakse suupisteid seentest ja sooja jooki. Kõigile on uudistamiseks avatud seenenäitus! Üritus on mõeldud tervele perele.

Vaata lisainfot SIIT

* Kell 11:00 Tõrvaaugu metsa-, matka- ja seenepäev.

Sakala puhkealal toimuvad matkad Vanapagana õpperajal, meisterdamised lastele, seeneneäitus, seeneretked, seeneroog, maastikumäng, metsanduslikud võistlused, viktoriin, toitlustus, auhinnad jne.

Vaata lisainfot ja registreeri end SIIN

* Tartu rattamaratoni lastepäev: TILLUsõit ja MINImaraton.

Päev enne põhisõite on ratta selga oodatud kõik lapsed, kui toimuvad populaarsed MINImaraton ja TILLUsõit, mis eelmisel aastal tõid rajale kokku 3000 väikest rattasõpra.

Loe lisainfot ja vaata, mida veel rattamaratoni lastepäeval teha saab, SIIT


PÜHAPÄEV

* Kell 11:00 Peipsi seeneperepäev.

Riigimetsa Majandamise Keskus, Alutaguse Matkaklubi ja Iisaku Vallavalitsus kutsuvad koos perega seeneperepäevale Kauksi looduskeskusesse. Saab vaadata seenenäitust „Seen kui sümbol" ning esitlust „Seened rahvausundites“. Toimuvad käelised tegevused ja õpitoad. Seente mekkimine. Võimalus võtta osa ka rahvamatkast "Seeneretk metsas".

Üritus on tasuta. Vaid rahvamatkast osavõtt maksab 1-5 eurot ning matkale on tarvis end eelnevalt registreerida.

Vaata lisainfot ja registreeri end matkale SIIN

* Kell 12:00 sügisene perepäev Luke mõisas.

"Meisterdame ja teeme ise õunamahla. Tule kogu perega sulle sobival ajal päeva jooksul!" kutsub Luke mõis Tartumaal Nõos (Voika tn 23). TASUTA!

Perepäeval on avatud Luke mõisa kohvik.


IGA PÄEV

* Tartu Mänguasjamuuseumi näitus "Korralik kaos. Poiste mängud".

Väikeste poiste mäng muutub tihti vanemate silmis kaoseks. Kogu toapõrand kattub mänguasjadega, autodel tulevad rattad alt, klotsidest lossid kukuvad kolinal ümber ja politseimasinate sireenid üürgavad. Kui needsamad poisid kasvavad suureks, võib kaosest saada ülim kord. Täiskasvanute mudelautode kollektsioonides olevad masinad on seatud sirgetesse rividesse, autod on korralikult pakendites, sageli on kogude kohta olemas koguni nimekirjad.. Näitusel on väljas erinevad mänguautod ja automudelid Tartu Mänguasjamuuseumi ning kollektsionääride Gert Kaio, Margo Kooli ning Zoltan Luptaki mudelautode kogudest.

 

Kuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!

Irinaaa Irinaaa 14. Sep 2015, 12:25

Solaris kinos (Tallinn) Emme ja beebi kinopäev on 16. september.
Kavas on:
Lõbus animatsioon "Muun, kuu valvur" ET 2D - Kalevi saal
Lõbus animatsioon "Muun, kuu valvur" RU 2D - 3. saal
Lõbus komöödia "Ricki - rokkstaarist ema" - Saku saal
Emme ja Beebi Kinopäeva filmid algavad kell 11:00.
Kohal tasub olla juba kell 10:00, kuna enne filme tutvustatakse pisikestele kinomaanidele ja nende vanematele erinevaid tooteid ning jagatakse kingitusi.
Pileti hind 4,5 €.