Roomamine on lapse üks olulisemaid arenguetappe, sest see aitab lapsel tugevdada lihaseid ja lülisammast, parandada koordinatsiooni, arendada motoorseid oskusi, õppida otsuseid langetama ja arvatakse, et see isegi õpetab mõtlema.
Nüüd suudab laps liikuda asjadeni, mida varasemalt vaid eemalt nägi. Ta õpib oma keha ja aju samaaegselt kontrollima.
Paljud vanemad on õnnelikud kui nende laps jätab roomamise vahele ning ajab end selle asemel kohe püsti ning seejärel läheb liikvele – me kinnitame, et siinkohal ei ole põhjust tunda uhkust kuna kõndimiseks on vajalik püstine asend, on selleks vaja treenida selga ja just roomamine toetab selja arengut. Vähene roomamine võib tulevikus viia vale kehahoiakuni.
Mida teha, kui Sinu laps ei ole roomamisest huvitatud ning selle asemel püüab end liiga varakult püsti ajada?
Kodus on enamasti kaks kõrgust – esimene on põrand ja teine, see põnev kõrgus – näiteks diivan. vVanemad istuvad või lamavad väga huvitavatel asjadel ja seal on näiteks telekapult. Meie ülesanne, on tõmmata lapse tähelepanu põrandal olevatele asjadele, sest siis ei ole lapsel soovi end püsti ajada.
Oskus roomata tekib lapsel pärast loetud kordi proovimist ja harjutamist. Meie saame last aidata ning tekitada temas huvi.
Peatükk – erinevad pinnad
Väga hea, kui elamises on põrand, mis ei ole libe ja beebil on võimalus roomata - näiteks puitpõrand ja vaip.
Käte ja jalgadega erinevate pindade katsumine arendab beebi kompamismeeli. Erinevad pinnad masseerivad ja stimuleerivad erinevaid punkte kätel ja jalgadel, mis lisaks meeldivale tundele on ka kasulik.
Peatükk – mugav riietus
Oluline on pöörata tähelepanu sellele, milliseid riideid kannab laps, kes õpib roomama. Ära mässi talle mitut kihti riideid selga. Ideaalne riietus sel perioodil on – mugav t-särk või body ja mähkmed. Sel aktiivsel perioodil hindavad emad väga püksmähkmeid – need ei takista väikese inimese liikumist, sest on valmistatud venivate külgedega, lisaks on neid lihtne jalga panna ja ära võtta, mis on oluline – me kõik ju teame, kuidas lapsed riietumist vihkavad.
Peatükk – mänguasjad
Kui laps oskab juba kindlalt istuda ja soovid teda roomama ergutada – ära anna talle mänguasju kätte, vaid aseta need tema ette ja külgedele, mida kaugemale, seda parem, seega tekib tal motivatsioon end liigutada, et jõuda mänguasjadeni
Peatükk – takistuste ületamine
Aseta mudilane keset tuba ja oota ning vaata, kas ta roomab mänguasjani, mille oled temast veidi eemale asetanud, põnevust pakub ka takistuste ületamine.Aseta põrandale padjad ning aita tal nendest üle ronida, motivaatoriks kasuta tema lemmiklelu.
Alguses võib see keeruline olla, kuid lõpuks pakub see põnnile palju rõõmu ning treenib tema roomamisoskust.
Peatükk – tunnelimäng
Pakume teile ühe toreda mängu, mis pakub ema ja lapse igapäevaellu veidi vaheldust ja on kasulik ka. Aseta lauale pikk laudlina või tekk – nii, et servad ulatuvad põrandale. Sedasi saate isevalmistatud tunneli, mille lõppu asetage lapse lemmilelu või minge ise teile poole oma last enda sülle kutsuma. Lapsed naudivad väga seda mängu.
Roomama õppides saab mõtisklevast beebist aktiivne maailmaavastaja, roomamine on esimeste sammude tegemiseks oluline vahepeatus – kuid kõigepealt tuleb õpetada see väike inimene end püsti ajama – sellest juba järgmises osas!
Huggies ® Pants on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.