VIDEO! Elu kaksikutega: Raqueli kaksikute esimene elunädal

VIDEO! Elu kaksikutega: Raqueli kaksikute esimene elunädal

19. Oct 2016, 10:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi lugejatele armsaks saanud rasedusblogija Raquel on oma tillukesed kaksikud tänaseks juba ilmale toonud. Nüüd lähemegi talle külla, et rääkida sellest, mismoodi elu vastsündinud kaksikutega sujub ja mismoodi ta ennast keisrilõike järel tunneb.

Emmede Klubi on värsketele lapsevanematele kingituseks kaasa toonud hulga põnevat ja tarvilikku. Pakist leiavad Raquel ja M beebiraamatud mõlemale lapsele, mänguasju, ökoloogilist kosmeetikat nii emale kui lastele ning loomulikult Huggies niiskeid salvrätikuid ja Elite Soft mähkmeid.

Pärast nelja päeva sünnitusmajas, on kaksikud juba palju teha jõudnud. Pere on ühiselt jalutamas käinud ja R ning M on oma esimesed poeostudki juba ära teinud. R ja M on oma esimesel elunädalal väga tublid magajad olnud, magades alati ühel ajal ja öösel täpselt kolme tunni kaupa. Elu kaksikutega tähendab, et kõike tuleb aga teha kahekordselt. Loomulikult ka mähkmevahetust.

Kõik emad-isad teavad, et ka juba üksnes ühe vastusündinuga ei ole elu kuigi lihtne. Seda suurem kangelastegu on toimetada kahe pisikese inimesega. Ämmaemand Maret Voites on tulnud perele külla, et pakkuda neile mõningaid praktilisi nõuandeid, et aidata perekonnal uue olukorraga paremini kohaneda.

Raqueli ja Mi beebid sündisid keisrlõikega, kuna nad ei olnud õiges asendis. “Alguses oli tüdruk tuharaseisus ja samal päeval, kui oli keisrilõige, tehti veel ultraheli ja siis oli näha, et nad on täiesti risti end keeranud,” kirjeldab Raquel.

Keisrilõige ise möödus Raqueli sõnul paremini kui ta oleks osanud arvata. Raquel oli keisrilõike ajal ärkvel, üksnes seljasüsti tuimestuse mõju all ning nägi oma beebisid kohe pärast nende sündi. M oli kogu aja Raqueli kõrval ning sai lapsed endale üsna kohe pärast sünnitust endale sülle võtta.

Vastsündinute puhul on nahk naha kontakt ääretult oluline ja seda võiks mõlemad lapsevanemad beebide esimestel elukuudel võimalikult palju teha. M'il avanes suurepärane võimalus pakkuda seda oma lastele praktiliselt kohe peale sündi.

Kuna Raqueli ja Mi kaksikud sündisid keisrilõikega, iäi Raquelile sünnitust meenutama kõhuhaav, mis talle natukene ka vaevusi põhjustanud on. Ämmaemand Maret Voites juhendab Raqueli, et ta endale praegu liiga ei teeks ega suuremaid raskusi kui vaid oma lapsed hetkel ei tõstaks.

Kuigi välimised õmblused paranevad kiiremini, vajavad sisemised õmblused paranemiseks natuke rohkem aega ning seetõttu võiks raskuste tõstmist 3-4 nädalat pärast sünnitust vältida. Kõige enam aga vaevavad Raqueli aga hoopis emakakokkutõmbed.

“Oksütotsiin on see hormoon, mis paneb su emaka kokku tõmbama ja aitab emakal minna tagasi selliseks pisikeseks. Sünnitusjärgne voolus kestab naistel väga erinevalt, 6-8 nädalat ja selle aja jooksul emakas läheb tagasi oma endistesse mõõtudesse,” selgitab ämmaemand. Esialgu aga peab emakas intentsiivsemalt kokkutõmbama, et väljutada voolust ning see võib kesta kokku kuni paar nädalat.

Kogu pere ja Maret jätkavad oma vestlust ka veel järgmiseski osas, aga siis võetakse jututeemaks juba kaksikute imetamine.


Kõiki Raqueli blogisissekandeid Emmede Klubis saad lugeda SIIN!