Raseduse ajal teeb naise keha läbi mitmeid muudatusi ja sünnitusjärgselt ei pruugi peeglist enam vastu vaadata sama pilt, mis varem. Tänases Beebipäevikus räägimegi Kätliniga sellest, kuidas tema ennast oma sünnitusjärgses kehas tunneb:
Väikeste laste emad saavad end palju liigutada ja raskusi tõsta juba lihtsalt oma igapäevaseid tegevusi tehes ja lastega mängides, kuid sellest üksi ei piisa, et keha püsiks terve ja tugev.
Kätlin soovib rohkem jõudu ja jaksu
Esialgu tundis Kätlin end pärast sünnitust väga hästi, kuna suurt kõhtu enam ei olnud. “Ma ei olnud harjunud nii väike olema ja ma mõtlesin, et kõik on parimas korras,” kirjeldab Kätlin. Aja möödudes ja oma uue kehaga harjudes hakkas Kätlin tundma, et keha siiski ei ole päris sellises vormis nagu ta oli enne rasedust.
Lisaks tunneb Kätlin, et ka jõudu ega jaksu ei ole enam nii palju nagu varem. Kuna Kätlin ütleb, et ta ei ole kunagi kuigi sportlik olnud, tundub talle, et ta vajab natukene abi ja professionaali näpunäiteid, et endine vorm tagasi saada. Nii me kutsusimegi Kätlinile külla treeneri Pilleriin Tähe.
Kui vähegi ilm seda võimaldab, on mõnus treenida õues. Pilleriin ja Kätlin otsustasid oma esimese ühise trenni teha samuti välistingimustes. Teekonnal välijõusaali poole saavad Pilleriin ja Kätlin omavahel lähemalt tuttavaks. Enne harjutustega peale hakkamist uurib treener Pilleriin, millised on Kätlini varasemad kokkupuuted spordi ja treenimisega ning millised on tema eesmärgid.
Kätlin tunnistab, et kuigi on elus varem trenni teinud, jäi aktiivsem trenni tegemine enne Jasperi saamise aega. Kuna Kätlin soovib trenniga saavutada eelkõige lisajõudu ja vastupidavust, soovitab Pilleriin Kätlinil tegeleda jõutreeninguga, et treenida lihast ning kardioga, et treenida võhma.
Kehal tuleb lasta taastuda
Rasedus ja sünnitus mõjuvad kehale väga koormavalt ja sellest kogemusest tuleb lasta kehal taastuda. Esimesed kuus kuud pärast sünnitust ei soovitata väga intensiivset trenni teha, kuid kergemate harjutustega võib alustada ka juba varem, kuskil alates neli kuud pärast sünnitust. Loomulikult olenevad treeninguks valitud harjutuste raskusastmed varasematest harjumustest.
Kuna Henri sünnist on möödas viis kuud, siis enne harjutustega alustamist kontrollis Pilleriin ega Kätlinil ei ole diastaasi ning vaatas üle ka Kätlini rühi. Saanud Pilleriinilt rohelise tule, hakkavad nad esimese ja vaat et kõige olulisema harjutusega pihta.
“Kõige olulisem ükskõik, mis harjutust sa teed, kas sa kõnnid, kas sa jooksed, ujud, teed jõuharjutusi, teed ükskõik mida, kõige olulisem on see, et sa hoiad kerekeskuse tugevana,” selgitab personaaltreener Pilleriin Täht. Pilleriin näitab Kätlinile täna mitmeid lihtsaid harjutusi, mida saab igaüks edukalt kodustest tingimustes teha.
Kuna Kätlin ei ole varasemalt eriti trenni teinud, ei soovita Pilleriin Kätlinil väga põlvedominantseid kükke teha ehk et soovitab jälgida, et põlved ei lähe kükke tehes varvastest üle. Niiviisi kükke tehes peaks raskus olema pigem kandadel ning kuna ka rüht peab kükkide ajal sirge olema, võib ka seljas tunda mõnusat treeningut. Üks eriti tõhus lihaste treenimise harjutus on plank, mis treenib korraga kogu keha ja mida saab teha ka koos väikese beebiga. Planguasendist on väga mugav minna üle ka kätekõverdustele, mida saab täpselt samamoodi teha koos oma beebiga.
Oma esimeses trennis pärast sünnitust sai Kätlin ära proovida palju erinevaid kergemaid harjutusi, mida ta saab edaspidi iseseisvalt teha kas oma kodu lähedal asuvas välijõusaalis või ka lihtsalt oma elutoas.
Järgmises Beebipäeviku osas aga vaatame, kuidas ja missugust lisatoitu Kätlin pisikesele Henrile pakub.