VIDEO! Beebipäevik: Külmetuse ravi raseduse ajal

VIDEO! Beebipäevik: Külmetuse ravi raseduse ajal

03. Feb 2016, 13:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapseootusajal on paljud naised külmetushaigustele vastuvõtlikumad, kuna rasedus võib immuunsust alandada. Täna on Kätlinile külla tulnud tema ämmaemand Maret Voites, et rääkida sellest, kuidas raseduse ajal  külmetushaigusi ennetada ja ravida.

 

Ämmaemand Maret Voites soovitab talvisel ja kevadisel perioodil, kui külmetushaigusi on palju ja viiruseid rohkem, võtta lisaks D- ja C-vitamiini. Kõige mõnusam vitamiinide manustamise viis on ikkagi nende omandamine läbi söömise. C-vitamiini on rohkelt näiteks apelsinides, mandariinides, sidrunites, aga ka paprikas, petersellis ja peakapsas. Talvisel perioodil sobivad ideaalselt vajaliku C-vitamiini koguse kättesaamiseks ka suvel nopitud ja sügavkülmutatud  kibuvitsamarjad, astelpajumarjad ja punased ning mustad sõstrad.

Kui sa tunned, et juba oled haigeks jäänud, siis soovitab ämmaemand teha endale sinepist jalavanni või minna kuuma dušši alla ja juua kuuma teed.

Raseduse ajal on lubatud paljude ravimtaimeteede tarvitamine. Rasedale on ohutud muu hulgas salvei, põdrasamblik, münt, meliss, kortsleht ja liivatee. Sobivad ka pärnaõietee, vaarika ja värske ingveri tee. Ravimteede osas küsi nõu oma ämmaemanda või apteekri käest.

Kui kasutad ka mett, siis mesi lisa teetassi alles siis, kui jook on jahtunud vähemalt 50-kraadini, muidu mee raviomadused kaovad.

Beebipäeviku pereema Kätlin on alati proovinud ennekõike pigem looduslike vahenditega külmetusest võitu saada ja on ravinud end tee joomise ja inhalaatori abil, mis neil tänu Jasperile kodus olemas on. Ka ämmaemand Maret Voites kinnitab, et inhalaator on väga heasi ja võiks kõigil inimestel kodus olemas olla. Eriti aga neil, kellel on väikesed lapsed.

„Lisaks võib täiesti ise kodus teha soolalahust, soolavett. See sobib kurgule ka, et kuristada kurku. Teelusikatäis soola poole klaasi vee peale, klaasi vee peale. Mesi on ka üks väga selline abivahend. Eriti hea, kui kurk on valus, sest ta aitab kurku pehmendada ja võib näiteks võtta ühe küüslauguküüne, sama palju mett, hakkida selle küüslauguküüne ära ja segada meega ära, siis päeva jooksul võtta sisse, see aitab immuunsust tugevdada ja parandada,“ annab Voites nõu.

„Ma olen tegelikult kunagi kuulnud sellist head retsepti, mis toimib palavikualandajana, mis on täiesti looduslik, kus on küüslauk, purustatud, mesi ja jõhvikad ja siis teha sellest selline jook. Siis kui soovid, võid ära kurnata. Mina olen seda teinud ja ma isegi ei ole kuranud, sest mind ei häiri, aga lapsele võib-olla. See on tegelt minu meelest siuke väärt retsept, kui ei taha anda siukest tabletikujul palavikualandajat,“ on Kätilinil hea retsept pakkuda.

Kuid loomulikult on lapseootusajal lubatud osta ka apteegis müüdavaid soolalahuseid, soolvee ninaspreisid, looduslikke kurguspreisid ja erinevaid kehale määrimise salve nagu näiteks hanerasvasalvi, mida köha korral võib endale rinnale määrida. Haigeks jäädes on aga kõige olulisem võtta endale aega ja puhata.

Beebipäeviku järgmises osas näeme, kuidas meeldis Kätlinile ja Tambetile seksuoloogi külaskäik.

 20160427121413-46739.jpg