Beebimassaaž annab lapsele hea kehatunnetuse ja aitab tal tänu sellele kergemini edasi areneda. Massaaž mõjub hästi ja meeldib kõikidele beebidele. Kuidas aga pisikesi beebisid õigesti ja ohutult masseerida, näitab meile massöör Mareta Adamson-Rüütel.
Kui tugevalt vajutada?
Massöör Mareta Adamson-Rüütel soovitab beebit masseerida paitustega iga päev, sest see on beebi arengule hästi oluline. Beebide puhul piisab masserimiseks vaid õrnast paitusest ja silitusest. Survet avaldama ei pea.
Millal masseerida?
Masseerimise hetkel peaks beebi olema maganud ja söönud. Kõige sobivam aeg on hommikupoolne või lõunane aeg enne beebi pikemat lõunauinakut, sest õhtupoole kipuvad väikesed beebid reeglina kiirelt ära väsima.
Kuidas vaevusi leevendada?
Masseerida võiks kindlasti ka beebi tallaaluseid, kuna seal on palju närvilõpmeid. Joonista sõrmedega lapse talla alla numbreid ja veereta oma nimetissõrme ja pöidla vahel kõik beebi varbad ükshaaval läbi.
Massöör selgitab, et kui beebil on vaevusi, näiteks gaasivalusid või hammastetulekust tingitud valu, siis aitab neid muresid leevendada just jalataldu masseerides. Gaasivalude leevendamiseks masseeri õrnalt jalatalla keskosa ja hammastevalu leevendamiseks varvaste vahelt ja alt.
Kui beebi tahab püsti olla?
Alates neljandast elukuust võib hakata beebit huvitama väga püstiolek. Seda võiks talle ka sellisel juhul natukene võimaldada. Hea on teha beebiga näiteks nn mõmmikõndi (vaata videost!) või hoida beebit rohkem kõhuli.
Kui beebi ei oska kõhuli olla?
Kui beebi ei oska või ei taha väga kõhuli olla, ei tasu väga muret tunda. Adamson-Rüütel kinnitab, et see väike mure läheb vaikselt üle, kui beebit natukene aidata. Selleks silita oma käega mööda beebi käsi, kui ta on kõhuli, siis ta hakkab vaikselt end lõdvestama. Kui nii iga päev järjepidevalt teha, on tulemus juba üsna pea näha. Adamson-Rüütel soovitab lapsevanematel iga päev oma beebit natukene silitada ja paaril-kolmel korral nädalas selle jaoks kohe eriliselt aega pühendada. Eriti hea oleks külastada massööri.
Milliseid abivahendeid kasutada?
Massaaži tehes võib kasutada ka abivahendeid, näiteks palle. Väike massaažipall aitab parandada laste liikuvust, lihaste tööd ja koordinatsiooni. Suurema palli abiga saab tugevdada beebi kaela- ja seljalihaseid ning õlavöödet.
Massaažiga tutvumine võtab aega. Seda ei tohi mitte kunagi nutuga teha. Tee massaaži alati käega südame suunas silitades. Silitada võib beebit üle terve keha ja selle järjekord ei ole tähtis. Kõige tähtsam on masseerida oma beebit hoole ja armastusega tehes seda regulaarselt.
Soovime teile pehmeid paitusi!
Kas sinagi sooviksid ühes beebiga "Beebiminutites" osaleda, mõne spetsialistiga kohtuda ja tänutäheks osavõtu eest väikese kingituse saada? Kirjuta videotoimetajale Stinale aadressil stina.andok[ät]emmedeklubi.ee!