VIDEO! Beebipäevik: Anne ja Stina imetamisnõustaja juures

05. Nov 2014, 18:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Anne on nüüd juba kolme kuune ning Stina on temaga tulnud imetamisnõustaja Maret Voitese juurde. Kuigi Stinal imetamisega seni probleeme olnud pole, on tal tekkinud mõningaid küsimusi.

Kõige parem indikaator selle kohta, kas laps saab piisavalt süüa, on beebi kaaluiive. Seepärast kaalub imetamisnõustaja vastuvõtul alati lapse ära, ning võrdleb saadud kaalunumbrit beebi kõige madalama kaaluga. Anne saab kindlasti piisavalt süüa! Ta on ette nähtud normid lausa mitmekordselt ületanud!

Kui kolmekuune beebi ühtäkki keeldub rinda imemast, paneb see emasid muretsema. Tavaliselt on rinnast keeldumine seotud maailma avastamisega ning kõik ümbritsev on nii huvitav, et söömisele pole päeval aega pühenduda. Enamasti sööb beebi selle võrra öösel rohkem ning muretsemiseks põhjust ei ole. Selleks, et beebi tähelepanu võita, võib kaela panna värvilise kaelakee. Või hoopiski imetada teda hämaras toas või pakkuda rinda vahetult peale ärkamist, kui beebi on veel unine. Selline tissistreik möödub mõne aja pärast iseenesest, mõnel lapsel kiiremini, mõnel aeglasemalt.
Rinnast keeldumist võivad põhjustada ka muud tegurid. Selleks võib olla mõni uus lõhn, mis emal peal on, näiteks parfüüm, kehakreem või pesupulber. Või sõi ema hoopiski mõnda tugevamaitselist toitu, näiteks sibulat või tšillit. Ka algav menstruatsioon võib piima maitset muuta. Kui ka põhjus ongi piima muutunud maitses, siis muretsema ei pea - beebi harjub muutunud maitsega paari päevaga ning nälga ta ennast kindlasti ei jäta!

Kui laps soovib väga sageli rinda, ei tähenda see, et piima on rinnas vähe, vaid läbi sagedase ja pikema imemise suurendab beebi rinnapiima kogust või muudab selle koostist rasvasemaks. Sel puhul tulekski beebile pakkuda rinda nii sageli ja nii pikalt, kui ta seda vajab ning olla palju nahk-naha kontaktis. Kindlasti ei ole vaja kohe poodi rutata rinnapiimaasendajat ostma. Alati saab nõu pidada ka imetamisnõustajaga.
See, kuidas keegi oma last toidab, on tema enda otsustada, kuid imetamisnõustajad soovitavad võimalusel siiski rinnaga toitma. Samuti on oluline teada, et kui imetav ema hakkab last vaheldumisi kunsttoiduga toitma, võib tekkida see olukord, et rinnapiima jääb järjest vähemaks. Kui ka seepeale lapsele veel rohkem kunsttoitu pakkuda, tekib piima rinda veel vähem ning lõpuks tulebki kunsttoidule üle minna.
Hoolimata erinevatest müütides pole rinnapiima tekkeks vajalik mingeid spetsiaalseid toiduaineid tarbida. Eelkõige tagab rinnapiima tekke see, kui ema sööb korralikult ja tasakaalustatult, joob puhast vett ning saab piisavalt magada.

Mõnikord tekib vajadus jätta oma rinnapiimalaps lühikeseks ajaks kellegi teise valvata ning siis tekib küsimus, kuidas peaks lapsehoidja beebit toitma. Lapsele võiks väljalüpstud rinnapiima anda lusikalt või väikesest topsist. Internetist leiab mitmeid õpetusi, kuidas seda tegema peaks.

Lutipudelist on beebil piima oluliselt kergem imeda ning mõni laps võib peale lutipudelist söömist edaspidi rinnast keelduda - eelmisel korral sai ju lihtsamalt, miks nüüd pingutama peaks!
Stina veendus, et Annel on kõht täis ning meel rõõmus. Järgmises osas külastavad Stina ja Anne beebide võimlemisringi.

20141021225112-70499.jpg

Irinaaa Irinaaa 05. Nov 2014, 21:52

Tõesti väga kasulik video! 😀

05. Nov 2014, 17:47

Väga kasulik informatsioon tulevikuks. Ootan juba järgmisi videosid huviga 😀

05. Nov 2014, 16:38

Ootan juba järgmise nädala osa. 😀

05. Nov 2014, 15:19

Väga palju kasulikku infot taas😀
on mida kõrvataha panna.
Ja teie olete vahvad.😃