Vastsündinu vannitamine

Vastsündinu vannitamine

16. Apr 2013, 10:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

Esimestel elunädalatel on beebit kõige parem pesta puhta sooja vee ja pehme pesukäsnaga. Tuba peaks olema soe. Lapsele võiks olla valmis pandud puhas rätik, millega saaks last kohe peale pesemist ära kuivatada. Nägu ja käsi tuleb pesta sageli. Erilist tähelepanu tuleks pöörata suguelundite puhtusele peale igat mähmevahetust. Millal on aeg alustada beebi vannitamisega?

Beebi vannitamine

Hoolimata sellest ,et lapsel on veel nabakönt alles, võib teda juba pesta. Vannitamine ei takista naba paranemist. Kõige tähtsam on, et lapsel oleks soe - veendu, et tuba ja vannivesi oleksid piisavalt soojad.

Kuigi laps on veel väga väike, võib vannitamiseks kasutada spetsiaalset beebivanni. Kui laps veel ei rooma ja nii kergelt mustaks ei saa, võiks teda vannitada 2-3 korda nädalas. Kui beebile vann meeldib, võid seda teha ka iga päev.

Sage pesuvahendite kasutamine kahjustab beebi nahka. Beebi pesemiseks kasuta spetsiaalseid temale mõeldud pesuvahendeid, mis on neutraalse Ph-tasemega. Esimestel elunädalatel tuleb pesuvahendeid ja niiskeid salvrätikuid valida eriti hoolikult. Valida tuleks need tooted, mis sisaldavad looduslikke aineid ja millel ei ole lõhnaineid lisatud.

Esialgu võid Sa beebi vannitamist veidi karta. Kui oma käe peal ei tundu mugav beebit vannitada, võid kasutada ka spetsiaalset vannitamise alust beebi jaoks. Samuti võid võtta ka isa appi! Ole last kätel hoides rahulik ja enesekindel.
Soe vesi rahustab lapsi. Kui ka Sinu lapsele vannitamine meeldib, lase tal seda nautida. Muidugi, on lapsi, kellele See mingis vanuses ei meeldi.

Ohutusnõuded vannitamisel

  • Jälgige beebi vannitamisel ohutusnõudeid:
  • Ära jäta beebit vannis üksi - isegi mitte sekundiks. Kui keegi helistab või laseb uksekella ja Sa pead vastama minema, võta beebi vannist välja ja mähi rätikusse, ning siis mine.
  • Ära pane beebit vanni, kui kraanivett alles voolab - vee temperatuur võib muutlik olla ja äkitselt võib see liiga kuumaks minna. Vee temperatuur võiks olla 36-38 kraadi. Vee mõõtmiseks on olemas spetsiaalsed vannitermomeetrid.
  • Toonitame veelkord: Ära kunagi jäta last vanni ilma järelvalveta. Laps võib uppuda vähem kui minutiga isegi 2.5cm sügavusse vette.

Kuidas beebit õigesti pesta?

  1. Pese oma käed. Varu valmis kõik vahendid vannitamiseks - puhas rätik, puhas mähe ja puhtad riided.
  2. Lase vanni nii palju vett, et beebi mahuks õlgadeni vette. Mõõda vee temperatuur.
  3. Riieta laps vannitoas lahti.
  4. Aseta beebi aeglaselt vanni, alustades jalgadest. Toeta ühe käega tema kaela ja pead. Kasta aeg-ajalt beebit vanniveega, sest ta võib kergelt maha jahtuda. Selleks on hea näiteks väike plastmassist tass.
  5. Kasuta vajadusel beebi pesuvahendit või šampooni.
  6. Pese last käega või õrna pesukäsnaga, alustades peast ja kaelast ja lõpetades jalgadega. Alusta beebi pesemist eespoolt ja seejärel pese tema selg. Beebi pead võib puhastada ka niiske ja pehme flanellriidega. Lapse nägu, silmi ja kõrvu võib pesta vatilappidega.
  7. Loputa laps hoolikalt, enne kui Sa ta vannist välja võtad. Ühe käega toeta tema kaela ja pead ja teisega võta beebi puusade alt kindlalt kinni, et ta käest maha ei libiseks.
  8. Mähi beebi rätikusse. Kuivata tema nahk. Pane talle puhas mähe ja puhtad riided ja hoia süles, et ta maha ei jahtuks. Kallista oma last ja nuusuta, kui hästi ta nüüd lõhnab!

Ilma pesuseebita

Kasutage ainult spetsiaalselt beebidele mõeldud puhastusahendeid, mis on neutraalse pH tasemega. Igapäevaseks hoolduseks saab kasutada ka niiskeid salvrätikuid - lisaks mähkmevahetusele saab nendega ka ila suurnurgast pühkida ja käsi-nägu puhastada. Niiskeid salvrätikuid võib päevas mitu korda kasutada, nagu puhta veega pesemistki - pesuvahendid jäta ainult vanni ajaks.

Huggies® niisked salvrätikud kutsuvad Sind osalema võislusel: Emade kevad! Kirjuta blogipostitusi ja võida puhkus Baltic Beach SPA hotellis!

 20130412105130-19134.jpg

Emmede Klubi