Mida sa peaksid enne lutipudeli ostu teadma?

Mida sa peaksid enne lutipudeli ostu teadma?

25. Oct 2013, 18:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

Loomulikult soovitame ka meie ikka rinnaga toitmist eelistada, aga kui on juhtunud, et lutipudelit siiski on vaja, kasvõi korraks lapse kellegi teise hoolde jätmisel, oleme pannud kirja mõned nõuanded. 

 1. Kui palju pudeleid mul vaja on?

 See oleneb sellest, mitu korda päevas beebit pudelist toita on vaja. Enamik pudeleid on kahes suuruses - 150ml ja 260ml. Alustuseks vali pigem 150ml pudel, 260ml võib esialgu liiga suueks jääda.

2. Milliseid abivahendeid mul vaja võib minna?

Sul võib vaja minna tseriliseerijat või puhastusharja. Kui sa annad lapsele pudelist enda rinnapiima, võib sul rinnapumpa vaja minna. Kui aga rinnapiima asendajaga, siis on hea muretseda termos, kus kuuma vett hoida.

3. Silikoonist või lateksist?

Lateks on pehmem kui silikoon kestab kauem ja on hügeenilisem. Tänapäeval on paljud pudelilutid tehtud võimalikult sarnased ema rinnale. Kontrolli kindlasti, et lutt oleks terve. Kahjustada saanud pudelilutt vaheta momentaalselt välja. 

4. Väikse, keskmise või suure avaga?

Vastsündinutele peaks valima väikese ava. Lapse kasvades suureneb ka ava suurus.

5. Mis tähendab gaaside vastane süsteem lutipudelite puhul? 

Kui beebi on pidevalt koolikutega hädas, tuleks pudelist neelatava õhu hulk miinimumini viia. See süsteem aitabki sellele kaasa. 

6. Plastikust või klaasist pudel?

Vahepeal hakati rohkem plastiku pärast muretsema, et kuuma veega reageerib äkki plastik halvasti. Peale seda valis palju vanemaid jälle klaaspudeleid. Lastetarbed läbivad väga karmi kontrolli ja peavad vastama kõrgeimatele standarditele ja tänapäeval on beebipudelid valmistatud täiesti ohutust plastikust. Kokkuvõttes on tänapäeval seega plastikpudel ohutum, sest see ei lähe kukkudes kildudeks. See on oluline eriti siis, kui laps üritab ise sellest sööma hakata. 

7. Kuidas piima lapsele söömiseks säilitada?

Rinnapiima asendajate puhul soovitatakse lapsele värske piimasegu vahetult enne söömist valmis teha, et bakterid paljuneda ei saaks. Enne igat söögikorda valmista uus piimasegu. Rinnapiima ei soovitata toatemperatuuril säilitada kauem kui neli tundi, külmkapis paar ööpäeva ja sügavkülmas üle kolme kuu ( temp. -18 kraadi). 

8. Kuidas õigesti pudelit soojendada? 

Pudeleid soojendatakse vesivannil ( pudel paigutatakse kuuma/sooja veega kausi sisse). Kui soovid, on olemas ka spetsiaalne seade,  mis soojendab pudeli 4-6 minutiga õigele temperatuurile. Ära kasuta mikrolaineahju, et lapse toitu soojendada - piim soojeneb ebaühtlaselt ja laps võib põletada saada.

Emmede Klubi

08. Nov 2013, 13:11

Algselt ostsin ma Nuk lutipudelid, kuid Martin tekkisid gaasid. Pidime vahetama lutipudeleid, ostsime Mam Anti Colic lutipudelid-olen väga rahul. Kergesti puhastatavad ja väga ilusa kujundusega.