Läkaköhas imiku ema: See ei ole aus, kui sa oma lapsi ei vaktsineeri!

Läkaköhas imiku ema: See ei ole aus, kui sa oma lapsi ei vaktsineeri!

22. Jun 2016, 13:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Ära ütle mulle, et sinu otsus oma lapsi mitte vaktsineerida ei tee kellelegi teisele kurja," kirjutab kanadalanna Anne Mae Braiden, kelle tütar Isabelle oleks kuue nädala vanusena peaaegu läkaköhasse surnud.

Isabelle on oma lühikesest elust kuu juba haiglas veetnud ning kaks kuud on veel ees. Tema ema on nõus pere läbielamisi avalikult kajastama, et näidata vaktsineerimisvastastele, mida see otsus teiste inimeste laste jaoks tähendada võib. Paljud vaktsineerimisega välditavad haigused levivad tänapäeval lääneühiskonnas veel ainult siis, kui teatud protsent inimesi rahvastikust on vaktsineerimata. Nii sai ka Anne Mae tütar läkaköha seetõttu, et paljud vanemad on otsustanud oma lapsi mitte vaktsineerida, mis laseb sel haigusel tänapäeval jälle levida. 

"Isabelle on tõestus, et (otsus oma laps vaktsineerimata jätta) teeb haiget teistele lastele - väikestele beebidele, kes ei ole veel piisavalt vanad, et vaktsineeritud saada," kirjutab ema. "Palun vaktsineerige oma lapsi. See ei ole aus, et mu pisike tütar on intensiivraviosakonnas, köhib ja ei saa hingata, haiguse tõttu mida ei tohiks tänapäeval enam isegi ringi liikuda."

Lisaks pisikestele beebidele ohustab vaktsineerimata jätmine ka neid lapsi, keda ei saa tervislikel põhjustel vaktsineerida või kes kuuluvad nende väheste inimeste hulka, keda vaktsiin ei kaitse. Nende beebide ja inimeste ainus kaitse on ühiskonna üldine vaktsineerituse tase, mis ei lase haigusel ühiskonnas levida.

Pisike Isabelle:

Eestis vaktsineeritakse riikliku immuniseerimiskava alusel liitvaktsiiniga difteeria, teetanuse, läkaköha, lastehalvatuse ja hemofiilusnakkuse vastu. Alustatakse kolme kuu vanuses ja revaktsineeritakse korduvalt püsikindla immuunsuse kujundamiseks.


Kas Sinu lapsed on läkaköha vastu vaktsineeritud?