Kahekuune beebi lendas autoõnnetuses turvahällist välja, sest vanemad olid hällile ise lisandeid külge pannud

Kahekuune beebi lendas autoõnnetuses turvahällist välja, sest vanemad olid hällile ise lisandeid külge pannud

10. Apr 2018, 12:34 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: Hannah McKinney Pope, Facebook


Turvahällides- ja toolides tuleks kasutada vaid neid rihmapehmendusi, istmekatteid, soojakotte jt tooteid, mida müüb turvavarustuse tootja konkreetselt selle hälli või tooli lisavarustusena. Miks, selgitab hästi selle USA perekonna kogemus. 

Hannah McKinney Pope'i perekond sattus märtsis autoõnnetusse – nende auto rullus kaks korda üle katuse ja jäi püsima küljele. Hannahi autos viibinud kahekuune tütar Robin lendas õnnetuse käigus turvahällist välja, kuigi turvavarustus oli nõuetekohane ja laps sinna korrektselt kinnitatud.

Tänaseks on ema sõnul teada põhjus: ta oli lapse turvahälli rihmadele lisanud omalt poolt lambanahast pehmendused, et lapsel oleks mugavam. Lambanahk oli vastu beebi riideid piisavalt libe, et ta lendas toolist välja. Lisapehmendusest tingituna on õhuvahe lapse ja turvarihma vahel alati suurem. Õnneks jäi tüdruk ellu.

"Palun, palun, palun, inimesed – ÄRGE PANGE turvavarustusele külge asju, mis ei tule turvavarustuse tootjalt," kirjutab Hannah.

See ongi põhjus, miks turvavarustuses pole sobilik kasutada teiste tootjate lisandeid – nende ohutu kokkusobivus turvavarustusega pole testitud. Rusikareegel on, et ohutu on kõik, mis jääb lapse ja turvahälli peale (nt tekk), ohtlik aga kõik, mis jääb lapse või turvahälli elementide alla või vahele. Enamasti suurendavad kõikvõimalikult lisatooted lapse ja turvavarustuse vahele jäävat õhuvahet, mis suurendabki lapse õnnetuse korral hällist või toolist välja lendamise tõenäosust. 

 

Kas Sina kasutad turvahälli- või tooliga mitteametlikku varustust? Miks?